Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Студенти і викладачі БДМУ провели круглий стіл з нагоди 100-річчя перемоги УСС

З нагоди відзначення діяльності Українських Січових Стрільців та 100-річчя їх перемоги на горі Маківка на кафедрі психології та соціології було проведено круглий стіл на тему «Українські Січові Стрільці та їх роль у становленні української державності» і організовано перегляд історичного, науково-популярного фільму, присвяченого діяльності Українських Січових Стрільців.

У заході взяли участь студенти першого курсу спеціальності «Лікувальна справа», «Клінічна фармація», «Фармація» та викладачі кафедри. На відкриття круглого столу було запрошено проректора з науково-педагогічної роботи та виховання Зорій Ніну Іванівну. Захід мав інформаційно-просвітницький характер та пройшов у форматі спілкування на тему героїчної боротьби українського народу.

Модератори круглого столу Кобрин Мар’ян та Карапка Таїсія розповіли про історію національних військових формувань та їх значення для відновлення військових традицій, для зростання українського патріотизму. Велике зацікавлення серед учасників викликала презентація озброєння, спорядження та екіпірування. Учасники заходу обговорили також основні дати та події Першої світової війни та їх значення для українського народу. Відзначення 100-річчя перемоги Січових Стрільців є особливо важливим та сакральним для України зараз, коли вона веде боротьбу за свій східний кордон. Учасники заходу також відзначили, що Українські Січові Стрільці були першими українськими частинами на бойовищах Східної Європи та єдиним українським національним військовим формуванням у складі австро-угорської армії. Окрема увага під час заходу була присвячена видатним командирам українського січового стрілецтва. Роль жінки в УСС представники спеціальності «клінічна фармація» представили презентацією про жіночу чоту на чолі з О. Степанів. Вкінці заходу учасники мали змогу проглянути збірку історичних фотографій Легіону Січових Стрільців та прослухати пісню «Ой, у лузі червона калина», яка стала символом УСС, а її виконання традицією елітарної частини української армії. Унікальне добровольче військове формування «Українські Січові Стрільці», було засновано в серпні 1914 року, з початком Першої світової війни. Завзятий дух українців, неабияка хоробрість та відданість, готовність до самопожертви сприяли тому, що українська частина з чисто добровольчої формації перетворилася на підрозділ на засадах регулярного війська. Першим успіхом легіону УСС була перемога на горі Маківці 29 квітня - 3 травня 1915 р. Українські січові стрільці брали участь у багатьох боях проти російських військ. Усвідомивши, що вони борються за визволення України, вони виявляли високий героїзм, самовідданість і мужність.

70-років визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня 2014 року Україна відзначає 70-річницю визволення українських земель від німецько-фашистських загарбників.

70-та річниця визволення Чернівців від фашистських загарбників

29 березня 2014 року з нагоди 70-ої річниці визволення міста Чернівці від фашистських загарбників представники Буковинського державного медичного університету та студенти на чолі з проректором з науково-педагогічної роботи та виховання Ніною Зорій та в.о.

«Вірність традиціям українського козацтва»

Поміж Богородичними празниками церковного року особливу увагу заслуговує празник Покрови Пресвятої Богородиці. В Україні його відзначають 14 жовтня як свято релігійне, національне, родинне.