Співробітники кафедри імунології провели дослідження розповсюдженості алергічних захворювань

Співробітники кафедри імунології провели дослідження розповсюдженості алергічних

16 жовтня відмічається професійний день алерголога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Алергія посідає третє місце серед усіх існуючих хвороб.

За даними ВООЗ, на сьогоднішній день від алергії страждає до 40% жителів планети.

Реєстрація випадків звернення за медичною допомогою не відображає стану розповсюдженості алергічних захворювань (АЗ). З одного боку, зрозуміло, що до лікарів самостійно звертаються, головним чином, пацієнти із вираженими проявами захворювання. Причому переважна більшість хворих, зважаючи на наявність лікарів-алергологів тільки у містах, звертається до лікарів широкого профілю, що, внаслідок певних особливостей вітчизняної статистики, також призводить до неврахування істинної частоти АЗ.

У рамках заходів до цього Дня нами організовані деякі заходи із залученням студентів 5 та 6 курсів та інтернів.

За період травня-жовтня 2015 року нами опитано та проаналізовано дані щодо розповсюдженості АЗ на Буковині майже 1,5 тис респондентів.

За результатами анкетування населення виявлені наступні дані:

Поширеність АЗ на окремими формами на Буковині складає: полінозу (сезонний риніт) – 6,5%, цілорічного алергічного риніту - 9%, бронхіальної астми – 4, 3%, різних проявів алергічного дерматиту (атопічного, кропив'янки тощо) – 9, 5%.

Додаткове клінічне, функціональне, лабораторне обстеження хворих, шкірне і лабораторне тестування з алергенами, провокаційні проби можуть дати достатню інформацію не тільки про наявність алергічних захворювань, але й про їх причини і фактори, що сприяють виникненню чи загостренню.

За першу декаду жовтня на кафедрі клінічної імунології, алергології та ендокринології проведено благодійне скринінгове алерготестування у 30 школярів та проведена роз’яснювальна робота серед батьків щодо причин, наслідків, можливостей діагностики та лікування алергій.

Матеріал підготувала: доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ Каспрук Н.М.