Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського...

Співробітники БДМУ розповіли школярам про шкідливість тютюнопаління

17 березня музей макропрепаратів кафедри патоморфології БДМУ відвідали учні 9-го класу Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей (керівник групи – Семанюк М.К.)

Лекцію про шкідливість тютюнопаління для юних відвідувачів провели професор Ігор Давиденко завідувач кафедри патоморфології та старший лаборант кафедри патоморфології – Надія Беседінська.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.

Всеукраїнська студентська олімпіада. ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ.

ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ. Упродовж 16-18 квітня в м.Суми відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської предметної олімпіади з дисципліни “Патологічна анатомія” та наукова конференція.

Студенти Буковинського державного медичного університету гідно представили навчальний заклад на науковому форумі та  нагороджені дипломами за призові місця в окремих номінаціях:

Знати і контролювати свій артеріальний тиск – життєво необхідно

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА. 10 червня співробітники кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб провели профілактичну акцію серед студентів університету стосовно артеріальних гіпертензій. У гуртожитку №3 студенти прослухали лекцію доцента Наталії Бачук-Понич “Первинна та вторинна профілактика артеріальної гіпертензії”.

Переймаючи корисний досвід волонтерства

Нещодавно в Польщі завершилась 21-ша щорічна благодійна акція “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” під гаслом “Для порятунку життя дітей та гідної медичної опіки осіб старшого віку”. Мета акції – збір коштів на закупівлю сучасного медичного обладнання для лікувальних установ.