Що таке кохання?

Що таке кохання?
Середа, 14 лютого 2018
З недавніх пір 14 лютого у нас відзначають День Святого Валентина – День закоханих. У цей день закохані можуть ще раз підкреслити свою любов і висловити її один одному, а одинаки – знайти свою половинку.
 
Що ж таке кохання?
 
Від людей різного віку, статі можна почути різні думки на цю тему. Кохання - це енергія, яка рухає життям. Кохання - це єдине почуття, що не залежить ні від чого. Кохання - це основа світу. Кохання - це основа життя. Коли кохаєш, тільки цим і живеш. Кохання – це таємнича формула щасливих сімейних стосунків на все життя. В основі цього почуття симпатія і закоханість, що з часом виростають до тривалого сильного кохання. Загальні погляди на життя, схожий світогляд та особисті цінності людини сприяють міцності почуттів. Тому так важливо шукати людину з таким ж цінностями – ставленням до сім’ї, до виховання, дружби, до роботи і тощо для створення довготривалих стосунків, сповнених любові.
 
Кохання... Воно для кожного своє, воно настільки різне й щоразу неповторне, що йому не можна дати чіткого визначення... Кохання - це те, що допомагає; це те, що змушує страждати; це те, що дарує неповторне й ні з чим непорівнянне щастя... І часто не можна сказати що це за щастя, від чого, чому й звідки воно узялося... Просто добре, тепло й радісно на душі й тобі більше нічого не треба й ти абсолютно щаслива... Просто щаслива... Часом без нього не можна й воно потрібно тобі як повітря, а іноді ти хочеш, щоб воно пішло й ніколи більше не поверталось, тому що той біль, який кохання може заподіяти нестерпний, але ти нічого не можеш із собою зробити й готова страждати заради тих нехай навіть і не хвилин, а секунд блаженства й щастя, що зазнаєш побачивши або згадавши образ коханої людини... У такі моменти не почуваєш нічого абсолютно, ти начебто зливаєшся воєдино із чимсь неземним, ніжним, ласкавим і неповторно гарним... Ти вже не людина, а щось інше, щось непояснене переповняє твоє тіло, твою душу й все тіло... І щоб не трапилося, але всі пережиті тобою страждання коштують цієї миті щастя й млості... І ти дякуєш Богу за те, що він дозволив зазнати тобі це неземне почуття...
 
Кохання проявляється:
 
- у вчинках;
 
- у діях.
 
Кохання будується на трьох дуже важливих факторах:
 
- на довірі;
 
- на взаєморозумінні;
 
- на повазі.
 
Коли ти закохана, у душі - весна, хочеться посміхатися.
 
Кохання - це коли ти готова дарувати все саме прекрасне, не вимагаючи нічого на заміну; ти радуєшся за цю людину, коли бачиш її щасливою. Кохання не терпить користі, зла, жадібності, ненависті. Кохання - це ніжне, сильне, світле почуття, на яке здатна кожна людина.
 
Кохання допомагає вижити людині в будь-яких ситуаціях, у будь-яких життєвих колізіях, подолати будь які труднощі.
 
Кохання воно як багаття, багаття, яке треба підтримувати, і це праця двох. І якщо про це забути або не знати рано або пізно кохання пройде.
 
Кохання - це праця, це набір дій, які люди роблять щодня, стосовно тих, кого люблять, для того, щоб зробити їм приємне.
 
Кохання - це рішення, яке людина приймає один раз і на завжди. Рішення бути завжди поруч, підтримувати, піклуватися, захищати й допомагати, не залежно від того, що може відбутися із цією людиною на протязі життя (хвороба, старість, інвалідність і так далі).
 
Якщо кохання міцне і справжнє, то пережити розставання можна, зміцнивши цим відносини. Але кохання часом буває миттєвим спалахом, що при такій перешкоді потихеньку вгасає. Тоді наслідки - біль, сльози, розчарування, недовіра й небажання продовжувати жити або щось міняти.
 
Кохання - це прекрасно!
 
Кохання і є все життя. Якщо ти вмієш кохати хоч якось, ти повноцінна людина. Кохайте, як тільки можете, всім серцем. Кохання розфарбує ваше життя в яскраві тони. Кохання - це хоч і невічне, але тривале, саме головне, важливе для кожної людини почуття. Даруйте своє кохання. Закохуйтесь й будьте коханими!
 
Матеріал підготувала Карвацька Н.С. - доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.