Резистентність мікроорганізмів до антибіотиків

Резистентність мікроорганізмів до антибіотиків

СТУДЕНТСЬКА НАУКА. І на сьогодні є актуальними слова Джошуа Ледерберга, лауреата Нобелевської премії стосовно того, що “Сам по собі феномен резистентності мікроорганізмів до антибіотиків подиву не викликає і далеко не новий. Однак, в теперішній час резистентність викликає все більше побоювань, оскільки вона накопичується і швидкість її росту посилюється, а засобів боротьби з нею все менше і вони втрачають свою ефективність”.
Саме тому останнє в цьому навчальному році засідання наукового гуртка кафедри мікробіології та вірусології було присвячене проблемам росту резистентності мікроорганізмів до антибактеріальних засобів.
Підведено підсумки роботи гуртка, в якому працює 51 студент (медичного факультету №1 – 25, №2 – 12, №3 – 3, № 4 – 7, фармацевтичного – 3, стоматологічного ‑ 1). Зі студентами проведено 9 засідань, на яких вони самостійно провели мікробіологічні дослідження по виявленню антимікробної активності 40 нових хімічних сполук органічного синтезу, на кожне засідання гуртка готувались доповіді та презентації на актуальні теми.
До прикладу, Патрабой В.В., студент медичного факультету №2 отримав диплом 3-го ступеню за перемогу у секції “Фармакологія” на X міжнародній медико-фармацевтичній конференції студентів і молодих вчених.
На основі проведених студентами досліджень підготовлено, направлено до друку та опубліковано 8 наукових праць. Наступного навчального року планується продовжити дослідження антимікробної активності інших нових сполук органічного синтезу та глибше вивчити чинники формування антибіотикорезистентності та шляхи її подолання.
Матеріал підготувала: доцент Діана Ротар, координатор студентського наукового гуртка кафедри мікробіології та вірусології