Професор БДМУ взяв участь у міжнародній конференції

28 листопада на базі Дрезденського Технічного університету (м. Дрезден, Німеччина) відбулася заключна наукова конференція «Ультрадисперсні частинки та здоров’я – доказовий внесок в розвиток регіональної та європейської політики з гігієни довкілля та здоров’я (UFIREG)», яка відбулася в рамках міжнародної програми транскордонного співробітництва «Центральна Європа 2007-2013».

У конференції взяли участь 53 учасники, які представляли Німеччину, Чехію, Україну, Австрію та Словенію, Італію, Данію, Англію. Нашу країну представляли керівник української групи учасників проекту завідувач кафедри гігієни та екології Буковинського державного медичного університету, заступник директора з НДР Наукового токсикологічного центру ім. академіка Л.І.Медведя МОЗ України професор Власик Л.І. та керівник групи вимірювання наночастинок у повітрі м. Чернівці, провідний інженер Центру Богдан Михальчук. На зустрічі розглянуто підсумки роботи програми «Центральна Європа 2007-20013» та завдання програми «Центральна Європа 2020». Обговорено питання, які пов’язані з продовженням моніторингу вмісту ультрадисперсних часточок в атмосферному повітрі після закінчення проекту UFIREG, зокрема бази даних проектів UFIREG и JOAQUIN. Проведено дискусію з приводу переліку чинників, які здатні спричиняти додатковий вплив на досліджувані в рамках проекту ефекти (порівняльна характеристика міст Чернівці, Дрезден, Любляна, Прага та Аугсбург). За результатами постерної сесії проведено дискусію щодо нових викликів сучасному суспільству внаслідок забруднення повітря ультрадисперсними частинками. Учасники зустрічі з великою зацікавленістю сприйняли інформацію Богдана Михальчука щодо особливостей впровадження вперше в Україні сучасної методології моніторингу та оцінки забруднення атмосферного повітря ультрадисперсними частинками. У виступі представника Секретаріату програми «Центральна Європа» Любора Юшко (Відень, Австрія) отримала позитивну оцінку робота щодо організації вимірювань ультрадисперсних частинок в атмосферному повітрі м. Чернівці, а також схвалено ініціативи ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя» як одного з 7 учасників проекту та Буковинського державного медичного університету як активного стейкхолдера та зовнішнього експерта проекту, щодо впровадження отриманих результатів. Головним партнером проекту прийнято рішення залишити обладнання для вимірювання ультра дисперсних частинок на наступні п’ять років у м. Чернівці для продовження сучасних інноваційних досліджень.

Стажування українців в інституціях Євросоюзу

Єврокомісія оголосила про відбір кандидатів на стажування у структурах ЄС – у європейських виконавчих органах, агенціях та секретаріатах. Відібрані учасники протягом п’яти місяців отримуватимуть щомісячну стипендією у розмірі однієї тисячі євро. Також їм будуть відшкодовані витрати на дорогу та оплачене медичне страхування.

Студент БДМУ увійшов у десятку кращих учасників олімпіади “IT-Universe”

Впродовж березня-квітня проходила Міжнародна студентська ІТ-олімпіада “IT-Universe”.

Студентів БДМУ відзначено на міжнародній конференції “Інновації в медицині”.

Впродовж 26-27 березня в м. Івано-Франківську відбулася 83 науково-практична конференція студентів і молодих учених з міжнародною участю “Інновації в медицині”.

Фахівці БДМУ відвідали Щорічний конгрес Європейської асоціації урологів

Конгрес Європейської асоціації урологів (European Association of Urology) – найважливіша щорічна урологічна подія в Європі. В 2014 році – це вже 29-ий Конгрес, в якому прийняли участь понад 14000 урологів з усіх країн. Цьогоріч форум відбувався упродовж 11-15 квітня в “столиці Скандинавії” – в Стокгольмі (Швеція).