Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Для школярів провели просвітницький захід до Дня алерголога

Для школярів провели просвітницький захід до Дня алерголога

Вже стало доброю традицією проведення інформаційних виховних годин у навчальних закладах м. Чернівці та області

за участю студентів та співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології. Ось і цього 2015 року, доцентом кафедри Ляшук Р.П. була проведена профілактично-просвітницька акція серед школярів 9-11 класів загальноосвітньої школи № 24 присвячена «Дню алерголога». Учням та вчителям була надана цікава інформація про поширеність алергопатології у нашому регіоні, про основні ознаки алергічних захворювань у дітей, про методи профілактики алергопатології. Проведено опитування серед присутніх школярів та роздано пам’ятки для дітей та батьків, де в доступній формі пояснюються причини появи алергії, особливості перебігу алергічних реакцій у дітей різного віку та методи запобігання цьому захворюванню.

 

Більше новин БДМУ: 

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

 
У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.
 

29 вересня – день отоларинголога

 

Щорічно 29 вересня отоларингологи відзначають своє професійне свято. І хоча перші вказівки про лікування хвороб вуха, горла і носа датуються тисячоліттями до нашої ери, окремою медичною спеціальністю отоларингологія стала не так давно – в середині 19 століття.

 

3 грудня – Міжнародний день інвалідів

День інвалідів

З 1992 року у всьому світі відзначають День інвалідів. Головною із причин інвалідності у дорослих лікарі виділяють хвороби системи кровообігу, на другому місці – новоутворення (в тому числі злоякісні), далі – хвороби кістково-м’язової, ендокринної, нервової систем.