Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Профілактика захворювань щитоподібної залози

Профілактика захворювань щитоподібної залози

25 травня 2017 року співробітники кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я та студенти БДМУ провели засідання «круглого столу» приурочене Всесвітньому дню боротьби з захворюваннями щитоподібної залози.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) серед ендокринних порушень, захворювання щитоподібної залози посідають друге місце після цукрового діабету. Статистика свідчить, що 2 мільярди жителів Землі вживають недостатню кількість йоду, у 740 мільйонів збільшена щитоподібна залоза. Приріст кількості захворювань щитоподібної залози у світі становить 5% на рік.

Серед можливих причин розвитку тиреоїдних патологій можна в першу чергу виділити погане екологічне оточення, нестачу вмісту йоду в раціоні харчування, а також генетичні порушення.

За даними ВООЗ рекомендована щоденна норма йоду для дорослої людини становить – 150 мкг, вагітним жінкам – 200 мкг.

Як зазначають організатори «круглого столу", на сьогодні найбільш інформативним лабораторним методом визначення концентрації тиреоїдних гормонів у крові є імуноферментний аналіз. Сучасні методи оцінки, структури щитоподібної залози також передбачають УЗД, МРТ, термографію і сцинтиграфію.

Найкраща профілактика захворювань щитоподібної залози – це здоровий спосіб життя, який повинен включати повноцінне харчування, вживання багатих на йод продуктів (обов’язковими є морепродукти, огірки, фініки, йодована сіль); уникнення стресових ситуацій; відмова від шкідливих звичок, які призводять до інтоксикації організму.

Такий підхід до організації повсякденного життя дозволить попередити безліч поширених на сьогодні захворювань, у тому числі і захворювання щитоподібної залози.

 

Більше новин БДМУ: 

Співробітники та студенти БДМУ провели акцію щодо профілактики захворювань щитоподібної залози

26 квітня в ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр» (м.Чернівці, вул. ім. Ю. Федьковича, 50) співробітниками Центру, фахівцями-медиками та студентами ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» була проведена акція з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Співробітники та студенти БДМУ провели акцію щодо профілактики захворювань щитоподібної залози

26 квітня 2017 року в ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр» (м.Чернівці, вул. ім. Ю. Федьковича, 50) співробітниками Центру, фахівцями-медиками та студентами ВДНЗ України «БМДУ»