Особливості вакцинації дітей із обтяженим анамнезом

Для запобігання можливих негативних наслідків профілактичних щеплень, необхідно знати, що проводити щеплення потрібно тільки після повної діагностики. Діагностика – це фільтр, який виявляє і відсіює тих, кому не потрібно і не безпечно робити щеплення.

За кілька днів до вакцинації варто:

• проконсультуватися з педіатром,
  • обстежити дитину.

Для часто хворіючи дітей обов’язкова консультація імунолога та невропатолога;

дізнатися назву вакцини, якою будуть щепити дитину, від яких захворювань вона захищає, яка схема її введення, хто її виробляє.

Дуже важливо бути впевненим, що вакцинація відбувається у правильний термін. Найбільш раціональним є індивідуальний підбір термінів вакцинації разом з педіатром. Лікар повинен обов’язково врахувати вроджені особливості вашої дитини, необхідність індивідуальної підготовки до щеплення, та запропонує для вас найбільш ефективний графік, в межах рекомендацій ВООЗ.

Дітям з алергічно обтяженим анамнезом:

• необхідне уточнення алергологічного  анамнезу;
  • вибір оптимального часу вакцинації;
  • подовження інтервалів між введенням вакцин;
  • призначення антигістамінних засобів за 2-3 дні до вакцинації та протягом 5-10 діб після неї;
  • призначення індивідуальної гіпоалергенної дієти.

Дітям із неврологічною патологією:

• щеплення проводять у період стійкої ремісії, після неврологічного обстеження на фоні протисудомних, седативних засобів;
  • призначення жарознижувальних при гарячці дітям, які в анамнезі мали фебрильні судоми;
  • при гострих нейроінфекціях щеплення проводять після стійкого одужання (через 3-6 міс. після початку хвороби).

Дітям, які часто хворіють:

• прищеплюються через 2-4 тижні після видужання від останнього епізоду інфекції;
  • рекомендовано проводити щеплення у теплу пору року зі строгою ізоляцією на 3-5 діб.

Дітям із тривалим субфебрилітетом:

• вакцинація не протипоказана за умови виключення імунодефіцитного стану (при задовільному стані, нормальних аналізах крові та сечі).

Дітям з імунодефіцитними станами:

• при первинному ІДС протипоказане введення живих вакцин (БЦЖ, поліомієлітної, корової, паротитної);
  • вторинний ІДС внаслідок перенесених інфекційних хвороб не є протипоказанням (щеплення проводять через 2-4 тижні після одужання);
  • при лікуванні кортикостероїдами вакцинацію проводять через 3 міс. після завершення кортикостероїдної терапії;
  • при лікуванні цитостатиками, променевій терапії – через 6 міс. після її завершення;
  • тимомегалія не є протипоказанням до вакцинації.

Матеріал підготувала: Наталія Каспрук, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології

В БДМУ проведено психологічні тренінги для представників студентського самоврядування

В рамках ІІ Симпозіуму “Студентське самоврядування як один з елементів розвитку громадянського суспільства” було проведено психологічні тренінги для учасників симпозіуму.

В БДМУ проведено спортивно-ігрові естафети “Квітневі посмішки”

1 квітня у спортивному комплексі БДМУ в змаганнях зі спортивно-ігрових естафет “Квітневі посмішки” зустрілися команди загальноосвітньої школи №20 , гімназії №1, медичного ліцею та нашого університету.

Студенти БДМУ взяли участь у VII міжнародному пленері Національного студентського союзу

VIІ міжнародний пленер органів студентського самоврядування

Упродовж 22-29 серпня в с. Коблеве Миколаївської області проходив VII міжнародний пленер Національного студентського союзу з питань студентського самоврядування, академічних прав та соціального захисту студіюючої молоді. Делегатами від Буковинського державного медичного університету стали студенти Юлія Любеля, Анна Рибарчук, Наталія Максимчук та Юрій Саркісов.

Студенти БДМУ взяли участь у благодійній акції

У 2014-му році виповнюється 100 років з початку Першої світової війни.

З метою вшанування пам’яті українців, які загинули під час Першої світової війни, формування у суспільстві шанобливого ставлення до історії Чернівецьке обласне відділення Українського фонду культури, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича провели благодійний науково-мистецький вечір.