Нова роль медсестри в системі охорони здоров’я

Буковинський державний медичний університет
3 червня з нагоди Дня медичного працівника в онлайн режимі за допомогою сервісу відеоконференцій відбулася зустріч студентів коледжу БДМУ спеціальності «Медсестринство» з Надією Лабандою.
 
Надія Лабанда – експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації з медсестринства, заступник директора з медсестринства обласного комунального некомерційного підприємства «Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей», призерка 3-ї премії першого Всеукраїнського конкурсу «Майбутнє медсестринства України», магістр медсестринства.
 
Захід зорганізувала та модерувала заступник директора з виховної роботи коледжу БДМУ, доцент Оксана Петринич за участю викладачів-кураторів коледжу БДМУ Валерії Андрієць, Лариси Шинкури, Анни Слубської.
 
Під час зустрічі студенти поспілкувалися з людиною, яка пройшла шлях від роботи санітаркою в пологовому будинку до здобуття диплому магістра з медсестринства та залучення до роботи у команді медичних експертів ДОЗ ЧОДА.
 
Розмовляли про нову проактивну роль медсестри на противагу старій моделі – медсестри-пасивного помічника лікаря, про координацію роботи майже семи тисяч медичних сестер та медичних братів Чернівецької області, про ризики під час нинішньої пандемії COVID-19, важливість безперервної освіти та розвитку, фейсбук-сторінку «Медсестринська спільнота Буковини», профілактику професійного вигорання, «портрет» сучасної  медичної сестри і навіть улюблене хобі.