На кафедрі клінічної імунології провели заходи до Дня науки

У рамках відзначення «Дня науки» кафедрою клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету було проведено ряд заходів.

Зокрема, проведено круглий стіл «Профілактика ендокринних захворювань» (7 березня) за участю співробітників кафедри та студентів 20 групи IV курсу, членів наукового гуртка кафедри. Представлені доповіді стосувалися найпоширеніших серед жителів Буковини ендокринопатій – «Профілактика йододефіцитних станів» (Максеменюк Діана), «Профілактика цукрового діабету» (Ніколенко Корнелія) тощо. Також 14 березня було організовано науковий семінар з ендокринологами міста й області, присвячений актуальним питанням лікування хворих на цукровий діабет 2-го типу. З лекцією виступила професор Н.В. Пашковська «Переддіабет і діабет: почути цокання годинника».

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.

В БДМУ буковинців навчатимуть надавати першу долікарську допомогу

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти охочим будуть проводити навчальні заняття щодо надання першої медичної долікарської допомоги. Потреба у таких курсах виникла у зв’язку з численними проханнями жителів нашого краю.