Викладачі БДМУ вчили надавати першу допомогу ліцеїстів

Викладачі БДМУ вчили надавати першу допомогу ліцеїстів

Кожну другу суботу вересня за ініціативою Національних організацій – членів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного півмісяця – в усьому світі відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. В 2015 році Всесвітній день надання першої медичної допомоги припадає на 12 вересня. З цієї нагоди 9 вересня завідувач кафедри догляду за хворими та ВМО, професор Плеш І.А., доцент Гайдуков В.А., доцент Хомко О.Й. провели у Чернівецькому ліцеї №3 медичного профілю Чернівецької міської ради тренінг за надання першої домедичної допомоги.

У повсякденному житті екстрені ситуації виникають несподівано - забої, розтяги, переломи, відмороження, теплові удари, ураження електричним струмом, утоплення. Особливе значення в реаліях сьогодення має вміння надати домедичну допомогу при дорожньо-транспортних пригодах, пораненим під час збройних протистоянь та транспортувати пораненого в сектор укриття. У цих ситуаціях повинна бути надана екстрена медична допомога. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. Важливо діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда. Існує термін так званої «золотої години» – часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим, що протягом першої години після настання нещасного випадку, коли максимальні компенсаторні функції організму людини є вираженими, і можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години, надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень. Провідні фахівці стверджують, що за умови, коли 10% населення країни володіє правилами надання домедичної допомоги, летальність на догоспітальному етапі зменшується в середньому на 20%. При досягненні цього показника в Україні можливо щороку рятувати 26 тис. осіб.

Кафедра догляду за хворими та ВМО активно бере участь у проекті надання першої медичної допомоги. Зокрема, співробітники кафедри провели заняття з невідкладної медичної допомоги в школах, коледжах міста та області. Понад 200 чоловік (викладачі, менеджери, бізнесмени, волонтери, студенти, добровольці АТО) закінчили по однотижневій програмі курси з надання невідкладної медичної допомоги. Користуючись нагодою, запрошуємо всіх бажаючих записуватися на курси з надання невідкладної медичної допомоги. Для цього у нас є сучасні програми, необхідні фантоми та муляжі для відпрацювання практичних навичок Заняття проводять у Центрі практичної підготовки досвідчені фахівці, професори, доценти. Цього року ми зробимо акцент на наданні невідкладної медичної допомоги водіям транспортних засобів.