БДМУ – у лідерах за популярністю в Інтернеті

БДМУ – у лідерах за популярністю в Інтернеті

Міжнародний освітній портал 4 International Colleges & Universities вже 11 років здійснює оцінку інтернет-ресурсів акредитованих університетів і коледжів. Цього року у формуванні рейтингу взяли участь більше 11 тисяч ВНЗ світу, у тому числі 131 виш з України.

За результатами рейтингу Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет» посідає 22 місце серед усіх навчальних закладів та 2 місце серед медичних вишів України.

На сайті організації зазначено, що це не академічний рейтинг: навчальні заклади оцінюються не за якістю освітніх програм, а за популярністю їхніх сайтів серед світової інтернет-аудиторії. Мета даного порталу – надати абітурієнтам, студентам і науково-педагогічним працівникам у всьому світі уявлення про те, наскільки той чи інший вуз відомий за межами своєї країни. В рейтингу використовуються показники цитованості та відвідуваності офіційних веб-представництв ВНЗ світу. Джерелами інформації виступають бази даних пошукової системи Google, американської компанії Alexa Internet (дочірня компанія Amazon) та британської компанії Majestic-12. Відповідно до методології, популярність інтернет-ресурсів визначається на основі наступних показників: оцінка відвідуваності сайту, кількість посилань на сайт та значимість ресурсів, на які зроблено посилання.

Цього року методику рейтингу було змінено, що спричинило значні коливання в позиціях деяких вишів. Методику було підсилено новим показником Referring Subnets (кількість різних IPv4 адрес-джерел посилань з точністю до трьох перших октетів), який замінив показник Referring Domains (кількість різних доменів-джерел посилань). Вважається, що новий показник менш вразливий до можливих штучних впливів на рейтинг за рахунок самоцитувань. Цей показник зараз також використовується компанією Google.