21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний  день рідної мови

Мова – не лише основний засіб спілкування. Це – власна незалежність і самодостатність, важливий складник державо і націєтворення, духовна основа етносу, яскравий діамант національної культури, історична пам’ять і наше буття, безсмертна нитка, що єднає і консолідує суспільство.

Без мови немає людини, немає людства! «Народ, який цурається своєї мови, – зазначав Й. Л. Вайсгербер, – відмовляється від самого себе, а та частина народу, яка змінює мову, – робить цим рішучий крок до зміни національної належності».

Більшість європейських націй пройшли шлях утвердження своєї ідентичності упродовж XVIII – поч. XX ст. Нам, українцям, складніше долати цей шлях у  XXI ст. у безмежному просторі глобальних викликів. А тому День рідної мови є знаковим святом для українського народу. Це нагадування про те, що мова дається од віку й до віку. Мова – ДНК нації!

З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який відзначає уся світова прогресивна спільнота 21 лютого, на кафедрі суспільних наук та українознавства для студентів І курсу медичного факультету №1 (6 група, спеціальність «Медицина») та фармацевтичного факультету (2 група, спеціальність «Фармація, промислова фармація») організовано літературно-мистецьку композицію «Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави» (модератор – доцент кафедри Алла Ткач).

Студенти розповіли про історію свята, декламували поезію про красу, багатство і значущість мови, цитували вітчизняних та світових класиків. Цікавою й інформативною була доповідь «Українська мова у калейдоскопі світових мов».

Сценарій заходу вдало доповнено яскравими й змістовними презентаційними матеріалами.

Учасники дійства підкреслили значення цього свята для різних національних спільнот студентства нашої Alma mater. Адже БДМУ – це велика і дружня інтернаціональна родина, де саме завдяки мові, незалежно від національності, успішно здобувають фах лікаря і фармацевта студенти з різних країн світу.

Отож шануймо, збагачуймо, розвиваймо РІДНЕ СЛОВО – усне й писане, співане й мовлене, вишите й намальоване, викарбуване й засіяне, науково-ділове й художнє, суворе й ласкаве, сумне й радісне, гучне й тихе, вербово-букове й калиново-вишневе, святкове й буденне, блакитно-жовте й чорно-червоне… У ньому – наше майбуття!

«Мова яко меч – це сила екзистенційна – бо вона є самим життям; сила трансцендентна – бо вона є духовна за своєю суттю; сила креативна – бо вона творить людину, націю, державу; сила психологічна – бо вона моделює поведінку нації і людини; сила політична – бо вона є владою над людським мисленням, сила – у кожному з нас, що живе з власної мови і ширить її, як світло»

Ірина Фаріон

Матеріал підготувала Алла Ткач – доцент кафедри суспільних наук та українознавства.

Галерея зображень:
21 лютого – Міжнародний  день рідної мови