Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

“Круглий стіл” на кафедрі патоморфології БДМУ

“Круглий стіл” на кафедрі патоморфології БДМУ

27 лютого 2014 року на кафедрі патоморфології відбулася бесіда, присвячена пам’яті к.мед.н., доцента Е.М.Александрової, зі студентами 1-ї групи 5-го курсу медичного факультету №1 спеціальності “Лікувальна справа” – останньої групи, в якій викладала патологічну анатомію Елеонора Миколаївна.

Елеонора Миколаївна Александрова (06.02.1935–21.12.2012) закінчила Чернівецький державний медичний інститут у 1958 році. Відтоді її доля назавжди пов’язана з патологічною анатомією – на кафедрі патологічної анатомії рідного навчального закладу Елеонора Миколаївна працювала з 1958 року. Кандидатську дисертацію “Внутрішньоорганна лімфатична система щитоподібної залози непідвищеної ваги та зобнозміненої” захистила у 1964 році.

Основні напрямки наукових досліджень доцента Е.М.Александрової присвячені патологічній морфології зобно-зміненої щитоподібної залози на Буковині, патології лімфатичної системи ендокринних органів у клініці та експерименті, морфологічним та статистичним аспектам перинатальної та акушерської патології в буковинському регіоні, порівняльній патологічній анатомії ревматичних хвороб, морфологічним особливостям туберкульозу, статистиці захворюваності та смертності від цієї хвороби на Буковині. За результатами наукової роботи Е.М.Александрова опублікувала близько 90 праць.

У 1977–1980 роках Е.М.Александрова працювала доцентом кафедри патології Оранського університету в Алжирській народно-демократичній республіці, керувала науковою роботою алжирських лікарів.

У 1984–1987 роках Е.М.Александрова виконувала роботу консультанта викладачів у В’єт’янському університеті Лаоської народно-демократичної республіки, а також була консультантом міністра охорони здоров’я.

Працюючи за кордоном, Е.М.Александрова видала французькою мовою Гід із загальної патології (AlexandrovaE.N. Pathologie generale. Guider practiqe. – Ministere de lenseignement superieur et de la recherché. Universite d’Oran, ORAN, 1980. – 34 p.) та підручник патології у двох томах (Alexandrova E.N. Anatomie Pathologique. Pathologie generale. T.1. – R.D.P. Lao. Ministere de la santé public Universite des sciences medicales Vientiane, 1985. – 124 p., Alexandrova E.N. Anatomie Pathologique. Pathologie speciale. T.2, Republique Democratique populaire Lao Ministere de la santé public Universite des sciences medicales Vientiane, 1986. – 120 p.)

У 1973 – 1974, 1989 – 1991, 2001 – 2001 роках Е.М.Александрова виконувала обов’язки завідувача кафедри патологічної анатомії Чернівецького медичного інституту, а згодом Буковинської державної медичної академії. Елеонора Миколаївна велику увагу надавала методичній роботі: за її ініціативи у 1995 році було створено електронну базу методичної документації кафедри патологічної анатомії та судової медицини. Постійно консультувала патологоанатомічне бюро області, організовувала цікаві клініко-патологоанатомічні конференції та наукові семінари з молодими лікарями та лікарями-інтернами.

Елеонора Миколаївна – педагог від Бога, яка щиро всю себе віддавала викладанню патології студентам і лікарям, вихованню молодих педагогічних кадрів, була оберегом традицій кафедри патологічної анатомії. Назавжди спогади про неї, її поради та наука залишаться в душах колег та учнів.

Матеріал підготувала: доцент кафедри патоморфології Олена Тюлєнєва