Інформаційний семінар про міжнародну діяльність

У лекційній залі навчального корпусу БДМУ 30 жовтня з ініціативи міжнародного відділу та за підтримки Студентської Ради відбувся інформаційний семінар на тему:  «Міжнародна діяльність: можливості презентації своїх наукових досягнень за кордоном», який відвідало 50 найбільш зацікавлених та активних студентів та співробітників БДМУ.

Начальник відділу міжнародних зв’язків М.І. Мочернюк розповіла присутнім про існуючі можливості участі в програмах обміну, літніх школах, міжнародних конференціях, конгресах тощо. Було зазначено, що студенти 4-5 курсів, які володіють німецькою мовою та мають високий середній бал за всі роки навчання, щороку проходять літню практику в Австрії та Німеччині. Крім того, найбільш активні студенти беруть участь у різноманітних конференціях, які відбувають закордоном в таких країнах, як Польща, Румунія, Болгарія, Нідерланди, Німеччина тощо. Учасники семінару мали змогу дізнатися про основні умови та терміни реєстрації, а також про переваги активної участі. Також було надано інформацію стосовно щорічних літніх шкіл, умов участі в них та процесу реєстрації. В цілому, літні школи є короткостроковими навчальними програмами, які передбачають цікаві лекції від провідних фахівців, практичні заняття та широку культурну програму, а отже поглиблюють знання учасників та дають їм можливість вдосконалити свої практичні навички.
Асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб А.А. Антонів проінформувала, що у 2013 році в рамках міжнародної програми академічної мобільності «Erasmus Mundus» БДМУ вступив до консорціуму «Альянс медичних університетів» («MEDical Universities Alliance» — MEDEA), який забезпечує мобільність у сфері медичної освіти. На сьогоднішній день в рамках даної програми троє студентів БДМУ проходять навчання в університетах Німеччини та Франції, а одна магістрантка проводить дослідження в університеті Іспанії.
 Доповідачі відповіли на всі питання, які виникли у присутніх, а отже сподіваємося, що в майбутньому міжнародна активність БДМУ зростатиме та розширюватиметься, що позитивно вплине на імідж університету на міжнародній арені.

Аритмії серця в загальнолікарській практиці

АСОЦІАЦІЯ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ. 12 червня в приміщенні Палацу “Академічний” кафедрою сімейної медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров'я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА проведено чергове засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та науково-практичну конференцію “Аритмії серця в загальнолікарській практиці”.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.