XIX Міжнародна науково-практична онлайн конференція з системної сімейної психотерапії «Сім’я як дзеркало суспільства сучасного світу»

XIX Міжнародна науково-практична онлайн конференція з системної сімейної психоте

16-18 жовтня 2020 року кафедрою психології та філософії, Медико-психологічним центром Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» спільно з секцією системної сімейної психотерапії Чернівецької філії Української Спілки Психотерапевтів була проведена XIX Міжнародна науково-практична онлайн конференція з системної сімейної психотерапії «Сім’я як дзеркало суспільства сучасного світу».

Зі словами привітання на відкритті конференції виступив проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Геруш, який зауважив, що в останні роки в нашій країні зростає інтерес до вивчення психології і психотерапії сім’ї. Сім’єю та її проблемами починають цікавитися не тільки фахівці в цій області (сімейні психологи і психотерапевти), але також представники суміжних професій (психіатри, наркологи, невропатологи, педіатри, лікарі, дефектологи, соціальні працівники). Проректор побажав всім учасникам та гостям конференції плідної та цікавої роботи.

Голова Секції системної сімейної психотерапії Української спілки психотерапевтів Олена Нурєєва також привітала учасників конференції та висловила слова подяки організаторам конференції.

Привітав учасників конференції керівник медико-психологічного центру Олександр Поліщук, який побажав учасникам цікавої співпраці та зауважив, що дослідження в області сімейної психотерапії збагачують своїми результатами психологічну науку, медицину і педагогіку, а використання її прикладних висновків допомагає в професійній діяльності психологів, лікарів, соціальних працівників, вихователів, вчителів і викладачів та інших фахівців.

Від імені Секції системної сімейної психотерапії Чернівецької філії Української спілки психотерапевтів виступила голова секції, співголова конференції Любов Любіна, яка привітала учасників та зауважила, що конференція зібрала широке коло фахівців більшості допоміжних професій: психологів, лікарів, соціальних педагогів, працівників сфери освіти, психотерапевтів Української Спілки психотерапії та інших професійних організацій, а також дружніх до нашої спільноти спеціалістів  як з України, так і з інших країн світу. «…за допомогою онлайн простору сьогодні Ми маємо унікальну можливість зібратися разом з метою професійного спілкування, обміну новітнім досвідом, збагачення новими ідеями і думками відносно розвитку і вдосконалення психологічної допомоги сім’ї як унікальної живої системи, яка є дзеркалом тих процесів, які протікають сьогодні в суспільстві вітаємо всіх гостей конференції», підкреслила Любо Любіна.

Серед запрошених іноземних гостей спікерами конференції виступили:

Сандра Веласкес (Sandra Elena Velasquez) (м. Відень, Австрія), клінічний психолог, дитячий, юнацький та сімейний психотерапевт. Фахівець із невербальних методів роботи з сім’ями, парами та в індивідуальному сеттінгу. Викладач психології Віденського Webster University. Член президії об’єднання «Дитина, сім’я, оточення». Навчалась у Мексиці та в Австрії.. Сандра представила доповідь «СІМ’Я ЯК ДЗЕРКАЛО СУЧАСНИХ ДОПОМІЖНИХ СИСТЕМ. ВИРІШЕННЯ НАСЛІДКІВ КОНФЛІКТУ В МЕРЕЖІ ДОПОМОГИ ПРИ РОБОТІ З БАГАТОПРОБЛЕМНИМИ СІМ’ЯМИ:ПІДХІД / “SAFE-PLACE” (FAMILY AS A MIRROR OF MODERN HELPING SYSTEMS. SOLVING THE CONFLICT SPILLOVER INTO THE HELPING NETWORK WHEN DEALING WITH MULTI-PROBLEM FAMILIES: THE “SAFE-PLACE” APPROACH)».

Елізабет Альдер (Elisabeth Alder) (м. Відень, Австрія), супервізор-викладач супервізії та коучингу в Австрійській спілці групової динаміки та групової терапії (ÖAGG), доповіддь «ЛЮДИНА ПРАЦЮЮЧА В ТРИКУТНИКУ ЖИВИХ СИСТЕМ: ІНДИВІДА, СІМ’Ї ТА ОРГАНІЗАЦІЇ» /

«LEBEN UND ARBEITEN IM DREIECK DER LEBENDEN SYSTEME: INDIVIDUUM, FAMILIE, ORGANISATION».

Марина Гончарук (м. Тренчин, Словакія) представила доповідь «РОЗКРИТТЯ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ: КВАДРАТ ЦІННОСТЕЙ ТА РОЗВИТКУ. КОМУНІКАТИВНИЙ ПІДХІД».

Сусанна Качмар (м. Краків, Польща) на воркшопі “DON’T WORRY, BE HAPPY!” представила учасникам когнітивно-поведінкову модель роботи з генералізованим тривожним розладом особистості, визначила його вплив на подружні стосунки та виховання дітей, а також поділилась досвідом використання практичних технік роботи з надмірною тривогою.

На конференції також були присутні психологи, психотерапевти та фахівці інших допомагаючих професій з різних куточків України (Київ, Львів, Тернопіль, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Харків, Вінниця, Тернопіль, Кіровоград, Полтава).

Основні завдання конференції:

  • розкрити теоретичні та методологічні проблеми сім’ї, сімейної психотерапії та сімейного консультування;
  • визначити роль психологічної та психотерапевтичної допомоги сім’ї в сучасних умовах розвитку суспільства;
  • ознайомлення з сучасними практичними методами психологічної допомоги сім’ї в Україні і за кордоном.