Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Відбулася конференція Асоціації сімейних лікарів

У Палаці «Академічний» 17 квітня кафедра сімейної медицини Буковинського державного медичного університету разом з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА провели науково-практичну конференцію Асоціацї сімейних лікарів Чернівецької області «Сучасні підходи до профілактики, ранньої діагностики та лікування туберкульозу легень».

Доповідь доцента кафедри фтизіатрії та пульмонології, к.мед.н., доцента Віктора Івановича Сливки була присвячена питанню організації надання первинної медичної допомоги хворим на туберкульоз, а також проблемам та перспективам імунопрофілактики туберкульозу в Україні.

Нові рекомендації по веденню хворих на саркоїдоз та складні питання диференційної діагностики при синдромі легеневої інфільтрації було висвітлено у доповіді завідувача пульмонологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, д.мед.н. Світлани Вікторівни Коваленко-Ратушняк.

Зацікавлення у слухачів викликала доповідь професора кафедри сімейної медицини, д.мед.н., професора Семена Віссаріоновича Білецького «Клініка, діагностика та профілактика раку легень», у якій було вказано на тактику сімейного лікаря при вказаній патології згідно з уніфікованим клінічним протоколом.

У рамках науково-практичної конференції відбулася он-лайн лекція сімейного лікаря з Великобританії (Ботесфорд, Нотінгем) – Тетяни Миколаївни Петренко, яка була присвячена скринінгу раку в практиці сімейного лікаря Великобританії. Система охорони здоров’я Великобританії передбачає програми скринінгу раку молочної залози, шийки матки та кишечника, що було детально проілюстровано у презентації та навчальних відео. Після лекції сімейні лікарі поцікавилися у лектора питанням щодо якісних показників роботи сімейного лікаря у Великобританії, об’ємом їх навантажень та розміром заробітної плати, порядком взаємодії сімейного лікаря з вузькими спеціалістами, роллю громадської профільної організації для сімейних лікарів Великобританії та ін.

Актуальні питання дитячої гастроентерології та нутриціології

26-27 листопада на базі Буковинського державного медичного університету у Палаці "Академічний" о 08.30 відбудеться симпозіум "Актуальні питання дитячої гастроентерології та нутриціології" (Київ-Чернівці-Варшава). Програма конференції додається. Запрошуються всі бажаючі.

В БДМУ буковинців навчатимуть надавати першу долікарську допомогу

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти охочим будуть проводити навчальні заняття щодо надання першої медичної долікарської допомоги. Потреба у таких курсах виникла у зв’язку з численними проханнями жителів нашого краю.

В БДМУ обговорили актуальні питання внутрішньої медицини

9 квітня в приміщенні Палацу “Академічний” співробітники кафедр сімейної медицини та пропедевтики внутрішньої медицини Буковинського державного медичного університету сумісно з Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації проведено сумісне засідання Асоціації сімейних лікарів Чернівецької області та Асоціації терапевтів ім.

Відбулася конференція «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»

У палаці «Академічний» 10 грудня відбулася чергова науково-практична конференція за загальною тематикою «Новітні досягнення діагностики й лікування захворювань внутрішніх органів»