Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

У БДМУ провели лекції до 250-ої річниці від дня народження І.П.Котляревського

Цьогоріч ми відзначаємо 250-у річницю від дня народження І.П.Котляревського.

У зв’язку з цим на кафедрі суспільних наук та українознавства доцентами кафедри Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В. з активною участю завідувача кафедри Мойсея А.А. було проведено низку лекцій просвітницького характеру на тему „І.П.Котляревський зачинатель нової української літературної мови”.
Студенти-медики жваво долучалися до обговорення лекції, проводили паралелі з сьогоденням, наголошували на необхідності досконалого володіння літературною мовою як у повсякденному, так і в професійному житті.
Творчість видатного письменника І.П.Котляревського, започаткувавши нову добу в українському письменстві, ввійшла безсмертною сторінкою в історію не тільки національної, а й світової літератури. Саме І.П.Котляревського вважають  зачинателем нової української літературної мови та нової української літератури, а також першопрохідцем в українській драматургії.
В основі мови І.П.Котляревського є південно-східний полтавський діалект, а часом, від якого починається відлік нової української літературної мови, вважають 1797-98 рр. – час, коли була написана і вийшла друком „Енеїда” І.П.Котляревського. Перший геніальний твір української літератури автор писав майже три десятиліття, а вихід поеми в світ був епохальним за своєю суспільною і художньою значущістю, адже вперше автор увесь поетичний твір написав народною мовою. Хоч сюжет поеми запозичено у римського поета Вергілія, проте вона органічно пов’язана з українським народним гумором і сприймається як своєрідна панорама народного побуту й звичаїв. Автор довів величезну спроможність народної мови та використання її у художній літературі.
Вперше жива народна мова використана також у драматичних творах з епічним мовленням („Наталка Полтавка”, „Москаль-чарівник”).

День Соборності та Свободи України

Щорічно 22 січня вся Україна відзначає День Соборності. Це свято бере коріння з 1919 року, коли було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ми святкуємо його з 1999 року.

Найкраща студентка Чернівців навчається в БДМУ

26 листопада в палаці “Академічний” відбувся одинадцятий міський конкурс “Кращий студент року – 2012”. Участь у конкурсі брали представники 16 навчальних закладів. Згідно рішення Студентської ради БДМУ на даний конкурс було делеговано відмінницю у навчанні, артистку студентського театру, студентку ІІІ курсу медичного факультету №2 Анастасію Пушкашу.

Просвітницько-профілактична робота серед школярів

Здоров’я є інтегральною характеристикою особистості і визначає якість життя. Сьогодні в Україні фіксують високий рівень захворюваності населення, особливо серед дітей і підлітків. Зокрема, за період навчання у школі кількість здорових дітей з першого до одинадцятого класу зменшується у 3-4 рази.

У БДМУ відбулася презентація першого номеру міжнародного наукового журналу "Актуальні питання суспільних наук та історії медицини"

Буковинський державний медичний університет заснував міжнародний науковий журнал «Актуальні питання суспільних наук та історії медицини» (свідоцтво про держ. реєстрацію No 20497-10297P від 27.12.2013 – Серія КВ; ISSN: 2311-9896 ). Ініціатором виступила кафедра суспільних наук та українознавства.