У БДМУ провели акцію до Дня уролога

У БДМУ провели акцію до Дня уролога
Щорічно у світі 2 жовтня медична спільнота відзначає День уролога.
 
Студенти медичних факультетів №1 та 2 БДМУ під керівництвом Інги Єременчук (асистент кафедри фтизіатрії і пульмонології БДМУ) та Яни Телекі (доцент кафедри внутрішньої медицини) на вулицях міста роздавали флаєри перехожим чоловікам та розповідали про актуальність і профілактику раку передміхурової залози (раку простати), який є одним з найпоширеніших урологічних захворювань.  В Україні дане захворювання діагностують у 30 % чоловіків, і спостерігається тенденція до його зростання. Рак простати зустрічається у кожного сьомого чоловіка старше 50 років. І, на жаль, саме ця хвороба - одна з найбільш розповсюджених причин смертності серед літніх чоловіків.
Рак простати - це злоякісна пухлина, яка розвивається, як правило, з тканини залоз простати. Як і інші злоякісні пухлини, рак простати має тенденцію до метастазування (поширення по організму).
До цих пір причини виникнення раку простати повністю не з'ясовані. Однак відомо, що хвороба пов'язана з чоловічим статевим гормоном - тестостероном. Що вище його рівень в крові пацієнта, то ймовірніше розвиток раку простати.
 До факторів ризику відносять:
-  похилий вік;
-  спадковість;
-  наявну прогресуючу аденому простати;
-  погану екологію;
-  роботу з кадмієм (зварювальні та друкарські роботи, виробництво гуми);
-  неправильне харчування (багато тваринних жирів, мало клітковини).
 Як розпізнати? Проблема полягає в тому, що симптоми хвороби починають турбувати чоловіка тільки тоді, коли хвороба зайшла вже надто далеко.
Рак простати може проявлятися прискореним сечовипусканням, болем в промежині, кров'ю в сечі і в спермі. Але може не спостерігатися жодного із цих симптомів. Також може розвинутися гостра затримка сечі, симптоми інтоксикації: людина різко худне, слабшає, її шкіра стає дуже блідою із землистим відтінком.
Якщо у чоловіка виникли проблеми із сечовипусканням - терміново звертайтеся до лікаря-уролога! У першу чергу лікар перевірить стан передміхурової залози та, при необхідності, направить пацієнта на додаткове обстеження.
 Профілактика даного захворювання полягає у дотриманні дієти (особливе значення надається овочам і фруктам (томати, капуста, броколі, соя, виноград та інші), обмеженню продуктів, що містять тваринні жири і кальцій) та ведення здорового способу життя (обмежити тютюнопаління, вживання алкоголю, підвищити рівень фізичної активності. Фізичні вправи дозволяють знизити надмірну вагу, яка, як вважається, може бути чинником ризику раку простати).