Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію до Дня боротьби з туберкульозом

Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію до Дня боротьби з туберкульозом

До всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня) студенти Буковинського державного медичного університету провели просвітницьку акцію для мешканців міста Чернівці.

Студенти-медики роздавали перехожим інформаційні бюлетені та розповідали про небезпеку даного захворювання. Адже туберкульоз – це не тільки медична, а й соціальна проблема, Цим захворюванням уражаються всі верстви населення, особи репродуктивного та працездатного віку. Майже 100 % сягає інфікованість мікобактеріями туберкульозу дорослого населення, однак хворіють тільки 5-10 % осіб, на яких впливають медичні та соціальні чинники (паління, алкоголізм, часті простудні захворювання, погане харчування, виснаження захисних сил організму, часті стреси тощо). Тому жителі міста повинні бути обізнаними та поінформованими про дану хворобу, тривожні симптоми та куди потрібно звернутися по допомогу.

«Просвітницька акція проводиться вже кілька років поспіль, тому більшість чернівчан проявляли зацікавленість, слухаючи майбутніх лікарів, та відзначали, що не вперше вони чують про таку акцію», - розповідає координатор акцій, асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ Інга Єременчук.