Психологи БДМУ провели творчу терапію для воїнів АТО

6 липня викладачі кафедри психології та соціології, психологи-консультанти Медико-психологічного центру ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» Вікторія Осипенко та Любов Любіна,

Playback-театр «Луна» разом із психологом Ігорем Огданським (Всеукраїнська мережа Центрів психологічної допомоги «Крок назустріч», м. Чернівці) провели акцію для воїнів АТО та їхніх сімей у рамках Програми відпочинкової реабілітації, що відбувалася на базі ДП «Берегометське лісомисливське господарство».

Захід проведено за ініціативи Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства та ДП «Берегометське ЛМГ» (координатор – заступник директора з благоустрою, рекреації та комунікацій ДП «Берегометське ЛМГ» Тетяна Тирон) для понад 30 учасників АТО та їхніх сімей, а також вимушених переселенців і волонтерів.

Під час проведення акції психологи провели інформаційну-просвітницьку роботу з учасниками бойових дій, ознайомили з поняттям посттравматичного стресового розладу, симптомами та ознаками стресового розладу, допоміжними способами у його подоланні, самодіагностикою та самодопомогою, а також повідомили про можливість отримання професійної допомоги.

Любов Любіна провела арт-терапевтичне заняття з дітьми та їхніми матерями, дружинами учасників АТО з метою зменшення емоційної напруги, покращення настрою, релаксації та розвитку творчого самовираження.

Окремою подією заходу був виступ Playback-театру «Луна» (керівник - Вікторія Осипенко). Актори на умовній сцені без попереднього сценарію, розігрували життєві історії, якими ділилися глядачі. Спонтанне відображення кожної історії «в дії» надало можливість подивитися розповідачу на власну життєву ситуацію ніби зі сторони, побачити нові способи і стратегії її вирішення. Щира взаємодія акторів і глядачів дозволила побачити різноманітні за емоційним наповненням історії. Основна робота була направлена на підтримку та пошук ресурсів.

Ініціатори та учасники заходу висловили подяку адміністрації ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», який є постійним партнером ДП «Берегометське ЛМГ» у проведенні реабілітації військових, що повертаються із зони АТО, зокрема, у наданні комплексу базових медичних послуг та роботи психологів відповідно до корекційних програмам.

Студенти та викладачі БДМУ передали бійцям АТО одяг та ліки

До Дня Святого Миколая студенти коледжу БДМУ та викладачі кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти передали бійцям-учасникам АТО, які нині перебувають на передовій військових дій на Сході України, теплі речі та ліки.

БДМУ засуджує дії Російської Федерації

1 березня 2014 року прийнято рішення Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації щодо використання збройних сил Російської Федерації на території України, що є грубим порушенням положеньМеморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, Договору про друж

В БДМУ буковинців навчатимуть надавати першу долікарську допомогу

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти охочим будуть проводити навчальні заняття щодо надання першої медичної долікарської допомоги. Потреба у таких курсах виникла у зв’язку з численними проханнями жителів нашого краю.

Навчали наданню першої допомоги в умовах бойових дій

Напередодні Дня прикордонника на базі прикордонної комендатури «Садгора» викладачі та студенти БДМУ