Олександр Квіташвілі відвідав з робочим візитом Чернівці

Олександр Квіташвілі відвідав з робочим візитом Чернівці

23 жовтня Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі у рамках всеукраїнського рейду з метою перевірки стану проведення додаткової тритурової імунізації проти поліомієліту відвідав Чернівецьку область.

Олександр Квіташвілі разом з директором Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксаною Андрієць, начальником Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Чернівецькій області, головним державним санітарним лікарем області Наталією Гопко та ректором Буковинського державного медичного університету Тарасом Бойчуком відвідали амбулаторію загальної практики – сімейної медицини у селі Реваківці Кіцманського району.

Програмою перебування було передбачено відвідування КМУ «Міська дитяча поліклініка». Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі а також голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Лесюк та начальник управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ігор Незборецький разом з головним лікарем КМУ «Міська дитяча поліклініка» Іваном Хорошенюком обговорили проведення щеплень проти поліомієліту.

Міністр також відвідав об’єкт будівництва обласного перинатального центру у м. Чернівці, що знаходиться за адресою: вул. Буковинська,4. У рамках робочого візиту Олександр Квіташвілі зустрівся з головою Чернівецької ОДА Олександром Фищуком та провів прес-конференцію для представників засобів масової інформації. Під час спілкування з представниками буковинських ЗМІ Міністр відзначив високий рівень старту вакцинопрофілактики в Чернівецькій області.

«Здійснення імунізації дитячого населення від поліомієліту на Буковині має досить високий рівень. Наразі від запланованої кількості дітей щеплено вже 18%. Цей показник свідчить про оперативність виконання вакцинальної програми, що дуже важливо в питаннях запобігання спалаху інфекційних захворювань. Крім того, вже ніде у світі не ставлять під сумнів необхідність вакцинопрофілактики. Приємно, що й на Буковині мешканці такі ж свідомі», - відзначив Олександр Квіташвілі.

Зі свого боку директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Андрієць додала, що для забезпечення вакцинопрофілактики дітей область отримала достатню кількість протиполіомієлітного імунобіологічного препарату як інактивованого, так і орального.

Було зосереджено увагу й на високій якості та безпеці вакцини від поліомієліту. Зокрема, керівник Міністерства пояснив, що в ампули з імунобіологічним препаратом вмонтовані датчики якості. Відтак, якщо вакцина псується, датчик змінює колір. Це є сигналом для медичних працівників про те, що використовувати цю вакцину вже не можна. Оскільки всі датчики в нормі, імунобіологічні препарати цілком безпечні.