Науковий проект викладача БДМУ отримав менторську підтримку віце-президента Програми превенції і захисту від ВІЛ/СНІД (США)

Під час заходу
Впродовж 16-20 квітня в Києві проходив Третій щорічний регіональний науковий симпозіум в рамках концепції «Єдине Здоров’я» 2018 за підтримки БЗПЗ в Україні, який об’єднав керівників і представників наукової спільноти сфери охорони здоров’я людини та ветеринарної медицини.
 
Доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Анюта Сидорчук взяла активну участь в роботі симпозіуму – доповідала на клінічній та постерній сесії згідно програми наукового заходу. Разом з іншими учасниками було обговорено цікавий клінічний не фатальний випадок фульмінантної менінгококцемії, ускладненої синдромом Уотерхаузена-Фрідеріксена у дорослого на Буковині та проект наукового дослідження, що має на меті встановити частоту поліморфізму низки генів, які відповідають за природжену резистентність до ВІЛ-1. Останній викликав зацікавленість як в українських колег, так і представників міжнародної експертної колегії, включаючи рецензента міжнародних грантових програм HORIZON 2020, ERASMUS+, і був відібраний для подальшої розробки плану дослідження в рамках співпраці з віце-президентом Програми превенції і захисту від ВІЛ/СНІД Карен Сейлорз та експерта з геномного секвенування патогенів Джейсона Фарлоу (США).
 
Загалом у роботі симпозіуму взяли участь понад 400 учасників з України, Білорусі, Польщі, США, Індії, Великобританії та Швейцарії та ін.
 
Підсумком роботи стала можливість зустрітися з представниками більш ніж десяти країн та 83 установ, включаючи українські науково-дослідні інститути, обласні лабораторні центри, медичні заклади вищої освіти, медичні академії післядипломної освіти, ветеринарні та аграрні вузи та заклади охорони здоров’я. Участь викладача дозволила представити результати та проекти науково-дослідних робіт, і цим сприяти всеукраїнській та міжнародній науковій співпраці.
Субота, 05 травня 2018