Вельмишановні випускники БДМУ, 1 листопада 2018 року відбудуться урочистості та концерт з нагоди 55-річчя народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Трембіта...

Міжнародний день перекладача

За рішенням Міжнародної федерації перекладачів щорічно 30 вересня відзначається Міжнародний день перекладача, який з 2004 року проходить під певним гаслом.
У 2014 році девіз професійного свята усних та письмових перекладачів «Право на мову: основа усіх людських прав» (“Language Rights: Essential to All Human Rights”). Популярність цього свята зростає з кожним роком.

Співробітники кафедри іноземних мов БДМУ долучились до свята, запросивши студентів 1-2 курсів медичних факультетів № 1, 2, 3 та стоматологічного до участі у першому засіданні English Speaking Club. Студенти продемонстрували неабиякі поетичні та перекладацькі здібності, читаючи класичну та сучасну поезію та власні переклади відомих майстрів художнього слова: Вільяма Шекспіра, Роберта Бернса, Генрі Лонгфело та інш. Це студенти 2 курсу медичного факультету № 1 Швед Катерина, Григоряк Анна, Чопенко Наталія, Рудницька Любов.
Справжньою несподіванкою для усіх присутніх стала участь у заході студентів-першокурсників 42 групи медичного факультету № 3 із Гани Єремії Оклу та Естер Овусу, які представили поезії відомих африканських поетів Коджо Кей (Гана) та Річарда Нтірі (Уганда), що ввійшли у «Золоту збірку африканських поезій ХХ століття». Свої версії перекладу цих творів представили студентки 1 курсу стоматологічного факультету Ірина Батіг та Анастасія Чокалеу. Студент 1 курсу медичного факультету № 2 Роман Рак вразив усіх присутніх не лише знанням англійської та французької мов, а ще й грою на губній гармошці та гітарі, під супровід якої виконав власну пісню англійською мовою.
На завершення заходу студенти 2 курсу Бовгар Яніна та Малайко Сергій підготували викладачам приємний сюрприз: вони виконали пісню англійською мовою, яку спеціально написали до Дня працівників освіти, що традиційно відзначається в Україні у першу неділю жовтня. Прості і зрозумілі слова пісні надзвичайно зворушили присутніх. Свято завершилось, але студенти не поспішали розходитись. Вони обмінювались враженнями, номерами телефонів та електронними адресами, а також вирішили, що такі засідання клубу слід зробити регулярними та залучати до участі все більше студентів, як вітчизняних, так і іноземних. Адже такі зустрічі та спілкування сприятимуть підвищенню мотивації молодих людей все більше і краще вивчати іноземні мови, які є ключем до отримання знань, збагачення культури та розширення світогляду.

1 жовтня – Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

16 жовтня – професійне свято алерголога та імунолога.

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.

БДМУ розширює міжнародні контакти

Викладач кафедри психології та соціології БДМУ, к.політ.н. Надія Бурейко пройшла стажування в Європейській академії дипломатії (м. Варшава, Польща), програма якої цьогоріч, у першу чергу, була сфокусована на проблемах України крізь призму її геополітичного положення між Європейським Союзом та Росією.

БДМУ серед лідерів винахідницької діяльності

Як відомо, в просуванні інновацій велике значення мають патенти.