У БДМУ відбулися Горбуновські читання

У БДМУ відбулися Горбуновські читання

5-6 травня на базі Буковинського державного медичного університету відбулися читання «Екологічний стан і здоров’я жителів міських екосистем»,

присвячені пам’яті Віктора Горбунова – відомого громадського діяча та науковця Буковини. Читання проводилися з ініціативи Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет» та Буковинського державного медичного університету за сприяння Чернівецької міської ради. В читаннях взяли участь представники 29 навчальних, науково-дослідних закладів, державних та громадських організацій України, депутати Чернівецької міської ради.

Від оргкомітету учасників читань привітали ректор БДМУ Бойчук Т.М. та проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» Марченко А.П. З вітальним словом до гостей звернулися також секретар Чернівецької міської ради Кушнірик Я.Д., керуючий справами Чернівецької облради Борець М.Я., керівники департаментів Чернівецької облдержадміністрації.

З пленарними доповідями перед учасниками читань виступили відомі науковці України:

Власик Леонід Іванович, д.м.н., проф., зав. кафедри гігієни та екології, Буковинський держаний медичний університет (м.Чернівці) «УЛЬТРАДИСПЕРСНІ ЧАСТИНКИ В АТМОСФЕРНОМУ ПОВІТРІ ТА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ»

Гвоздяк Петро Ілліч, д.б.н., проф., Лауреат державної премії в галузі науки і техніки, Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України (м. Київ) «НОВА КОНЦЕПЦІЯ ПИТНОЇ ВОДИ»

Мовчан Ярослав Іванович, д.б.н., проф., Лауреат державної премії в галузі науки і техніки, Голова Національного Екоцентру України, зав. проблемною науковою екологічною лабораторією, Національний авіаційний університет (м. Київ) «Енергоефективність як інструмент екологізації сучасного міста»

Петрушка Ігор Михайлович, д.т.н., проф., зав. кафедри екологічної безпеки та природоохоронних технологій, заступник директора інституту екології, природоохоронної діяльності та туризму, Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів) «Екологічна безпека поводження з токсичним водним середовищем»

За результатами читань прийнято рішення та рекомендації органам місцевого самоврядування та державної влади щодо покращення екологічної ситуації в містах – вагомого чинника забезпечення здоров’я городян, за рекомендацією програмного наукового комітету видано збірник матеріалів підготовлених учасниками читань.