До Дня Перемоги на кафедрі пропедевтики провели круглий стіл

На кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни було проведено круглий стіл,

у якому взяли участь студенти 1-ої та 2-ої груп медичного факультету №1 ІІІ курсу і викладачі кафедри. Цей захід був організований доцентом кафедри Васюк Валентиною Леонідівною, доцентом Окіпняк Іриною Вікторівною та асистентом Мікулець Людмилою Вікторівною.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії – «День Миру»; у Норвегії – «День визволення»; у Словаччині – «День перемоги над нацизмом»; у США – «День Пам’яті»; у Франції – «День Перемоги»; у Чехії – «Національний День». Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак.

Гасло “1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб. Понад 2,5 млн українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тис. стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

Відбулася акція «Кожна людина має право жити!»

1 грудня на базі Обласної дитячої клінічної лікарні за підтримки завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб професора Колоскової О.К. проведена акція присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом та толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих «Кожна людина має право жити!».

Відбулося відкриття виставки «Світло душі»

До Дня матері студенти і співробітники Буковинського державного медичного університету 7 травня презентували в Історико-медичному музеї БДМУ виставку художніх робіт і декоративно-прикладного мистецтва «Світло душі».

Викладачі БДМУ долучилися до придбання реанімобіля

Чернівецькі волонтери та небайдужі мешканці міста на зібрані кошти придбали сучасний реанімобіль для бійців у зоні АТО.

Викладачі БДМУ зустрілися з підопічними геріатричного пансіонату

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона, який з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається 11 квітня, співробітники кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології (доцент Яремчук О.Б.) спільно з лікарем кабінету екстрапірамідної патології Шваб Н.А., лікарями-інтернами відвідали Чернівецький геріатричний пансіонат.