День рідної мови

День рідної мови

Відзначення Дня рідної мови у школах, коледжах, вишах уже стало традицією. Та, напевне, чи не найяскравіше це свято відбувається у стінах одного з найбільших та найпрестижніших вищих навчальних закладів не тільки Бковини, а й України – Буковинському державному медичному університеті.

Цей заклад – справді колиска студентів різних національностей. По-перше, у медуніверситеті навчаються представники різних регіонів України – Закарпаття, Рівненщини, Поділля, Кіровоградщини, Вінниччини, Полісся, які презентують особливості угорської, російської мови, діалектів української мови. По-друге, Буковина – багатонаціональний край, саме тому студенти представляли свої рідні мови – румунську, польську, іврит.

Цьогоріч свято відзначали в онлайн режимі, проте від цього воно не стало менш цікавим і вагомим. Кафдрою суспільних наук та українознавства організовано й проведено низку заходів, зокрема літературно-мистецькі читання: «Нації вмирають не від інфаркту…» (організатор доц. Шутак Л.Б). Захід на тему «Рідна мова – основа культурного розмаїття світу» (організатори доц. Шутак Л. Б., викл. Георгіце І. І.,викл. Бабух Н. В.).

Вітчизняні студенти читали поезію українською, російською, румунською, польською, англійською, німецькою мовами (це студенти медичних факультетів 1,2,4). Студенти – громадяни інших держав, перебуваючи в Україні, щиро бережуть і пам’ятають традиції свого роду й народу. Кожен з них прагне репрезентувати історію та розвиток своєї мови, зокрема хінді (та її наріччя), арабської, польської, французької, діалекти Гани й Нігерії. Студенти – іноземні громадяни декламували українською Т.Шевченка, Ліну Костенко, читали поезію авторів свої х народів.

Саме завдяки мові студенти, незалежно від національності, адаптуються в нових для них умовах й успішно здобувають фах лікаря в стінах університету.

Свято було цікавим і зворушливим, адже мова – це космос, який складається з окремих галактик – мов національних, народних, племінних. У цьому контексті особливо актуальними стають крилаті вислови про мову: «Рідна мова – то мова колискова, мова роду й народу». Але разом з тим доречною є фраза «Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина».

Галерея зображень: 
День рідної мови
День рідної мови
День рідної мови
День рідної мови