175-річчя від дня народження видатного українського композитора Миколи Лисенка

З нагоди 175-річчя від дня народження Миколи Лисенка (1842-1912) 22  березня 2017 року куратором Панімарчук О.І. на кафедрі медичної та фармацевтичної хімії була проведена виховна година зі студентами ІІ і ІV курсів фармацевтичного факультету.

Виховна година присвячена життю та творчій діяльності видатного українського композитора, піаніста, хорового диригента, педагога, збирача пісенного фольклору, громадського діяча.

Микола Віталійович був людиною високої ерудиції, енциклопедистом і багатогранно обдарованою особистістю. Саме йому судилося стати автором двох національних гімнів, котрі утверджують духовну велич Людини і Народу. Перший з них – "Вічний революціонер" (1905) на вірші І. Франка. Другий – "Молитва за Україну" – "Боже Великий, Єдиний!" на вірші О. Кониського (1885), який з 1992 р. затверджена офіційним гімном Української православної церкви (Київський патріархат), а наприкінці XX ст. став другим державним гімном незалежної України.

Лисенко один із перших інтерпретував «Кобзаря» Шевченка (80 творів), робив обробки народних пісень, автор 13 опер («Андрашіада», «Чорноморці», «Різдвяна ніч», «Наталка Полтавка», «Сапфо», «Тарас Бульба», «Енеїда», «Утоплена», «Ноктюрн», «Відьма», «Коза-дереза», «Пан Коцький», «Зима й Весна»), вокальних творів, сонат, рапсодій, сюїт, полонезів, ноктюрнів, фундатор музично-драматичної школи. Володів неабияким літературним талантом. Написав фольклорні праці – «Дума про Хмельницького і Барабаша», «Про торбан і музику пісень Відорта», «Народні музичні інструменти на Україні». І це далеко не повний перелік інтересів і діянь МиколиЛисенка.

Виховна година присвячена спробі подивитись на нашого класика з позиції сьогодення. Разом з студентами зрозуміти, як формувався талант музиканта, який прославив українську націю. Розповісти маловідомі факти про творчу, викладацьку і громадську діяльність, радощі та смутки, сім’ю, друзів і соратників.

Галерея зображень:
175-річчя від дня народження видатного українського композитора Миколи Лисенка

123 роки від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова

Михайло Булгаков народився 15 (за старим стилем 3) травня 1891 року в сім’ї викладача Київської духовної академії Афанасія Івановича Булгакова в Києві на Воздвиженській вулиці, 28 – в будинку священника Матвія Бутовського і за два тижні був ним охрещений у церкві Воздвиження Чесного Хреста Господнього на Подолі.

65-річчя від Дня народження Володимира Івасюка

Сьогодні вся громадськість вшановує 65 річницю від Дня народження видатного українського композитора та поета – Володимира Івасюка.