Сучасне лікування хронічних обструктивних захворювань легень

18 березня на базі Чернівецької міської клінічної лікарні №3 відбулася внутрішньолікарська конференція, присвячена питанням сучасного лікування хронічних обструктивних захворювань легень. Організатором стала кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ спільно з колективом пульмонологічного відділення лікарні.

Із доповідями виступили доценти кафедри Наталія Малкович та Оксана Микитюк. Наталія Миколаївна нагадала присутнім основні аспекти патогенезу ХОЗЛ та детально поінформувала про сучасні терапевтичні схеми, клініко-фармакологічні аспекти призначення окремих груп засобів та сучасні варіанти їх уведення (зокрема, різновиди інгаляційної доставки ліків та їх особливості). Оксана Павлівна розповіла присутнім про напрямки сучасного фармакологічного пошуку для подолання резистентності до класичного лікування за бронхіальної астми та перспективи застосування біологічної терапії у пульмонології.

Матеріал підготувала: професор Тетяна Ілащук, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма одна з найбільш поширених захворювань. На сьогодні у світі на цю хворобу страждають близько 300 млн. людей. Поширеність бронхіальної астми залежить від низки фактів: інтенсивності експозиції алергенів, забруднення навколишнього середовища, зміни харчового раціону, імунної реактивності і генетичних особливостей.

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.

В БДМУ буковинців навчатимуть надавати першу долікарську допомогу

В Буковинському державному медичному університеті на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти охочим будуть проводити навчальні заняття щодо надання першої медичної долікарської допомоги. Потреба у таких курсах виникла у зв’язку з численними проханнями жителів нашого краю.

На Буковині вибрали кращу медсестру

Бойчук Тарас Миколайович

Сьогодні, 17 жовтня, у приміщенні палацу «Академічний» відбувся конкурс «Краща медична сестра області 2012».