Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Студенти БДМУ відзначили Тиждень безпеки дорожнього руху

Під час заходу
Цьогоріч Тиждень безпеки дорожнього руху відзначається упродовж 23-29 квітня.

У всьому світі в дорожньо-транспортних пригодах (ДТП) щорічно гине понад 1,2 млн. осіб і ще 20-50 млн. отримують травми. Майже половина (46%) випадків смерті у результаті ДТП у світі припадає на пішоходів і велосипедистів чи мотоциклістів, яких називають «найбільш уразливими учасниками дорожнього руху»

24 квітня на кафедрі судової медицини та медичного правознавства (завідувач кафедри, професор Бачинський Віктор Теодосович) асистент кафедри к.м.н., Павлюкович Олександр Васильович провів круглий стіл за участі студентів 12 групи медичного факультету №1 з висвітленням нагальних проблем дорожнього травматизму.

Студентка Юлія Кисиличак презентувала доповідь на відповідну тему та поінформувала присутніх, що дорожньо-транспортний травматизм є складною медико-соціальною проблемою, наслідками якої часто є втрата працездатності і перехід на інвалідність населення працездатного віку, що крім медичних аспектів негативно впливає на соціально-економічний стан держави чи регіону завдаючи суттєвих економічних збитків.

Вивченням цієї проблеми займаються фахівці різних галузей науки: медики, економісти, географи, фахівці з транспорту, працівники автомобільної інспекції тощо. Як і будь-яке суспільне явище, дорожній травматизм має хорологічні особливості, які вивчають суспільні географи та фахівці з медичної географії.
П'ятниця, 27 квітня 2018

Співробітники БДМУ провели благодійно-просвітницьку акцію

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з пневмонією на базі Протитуберкульозного санаторію «Садгора» асистентами кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Марусик У.І. та Бєлашовою О.В. під керівництвом завідувача кафедри проф. Колосковою О.К. була проведена благодійно-просвітницька акція.

Співробітники БДМУ провели благодійну акцію до Дня нирки

Співробітники кафедри внутрішньої медицини провели благодійну акцію до Дня нирки в Україні, що проводився 13-14 березня під девізом “Нирки та вік”.

Співробітники БДМУ провели конференцію на тему ревматоїдного артриту

На базі КМУ «Міська клінічна лікарня №3» 18 травня до Дня науки співробітниками кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб

Співробітники БДМУ провели лікарську конференцію в госпіталі

На базі ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни» 17 вересня відбулась лікарська конференція, організована спільно з кафедрою внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб та госпіталем. Асистент кафедри Віталій Смандич виступи з доповіддю «Тромбоемболія легеневої артерії».