Студенти БДМУ розповіли пацієнтам Чернівецької лікарні №3 про здорове харчування

Уже традиційними на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету стали акції до дня здорового харчування, який у всьому світі відзначають 16 жовтня.

У 2018 році доц. Бобкович К.О. разом зі студентами 31-ої групи ІІІ курсу медичного факультету № 2 провели просвітницьку роботу з пацієнтами І-го терапевтичного відділення КМУ «Міська клінічна лікарня №3».

Під час спілкування студенти наголосили на важливості дотримання загальних принципів раціонального харчування. Зокрема, слід надавати перевагу вживанню їжі невеликими порціями, проте часто, та слідкувати за індексом маси тіла (ІМТ) в межах 18-25 кг/м2.

Раціон повинен бути  різноманітним,

переважно рослинного походження і включати свіжі та екологічно чисті овочі та фрукти. В помірній кількості слід вживати рис і картоплю, хліб – тільки цільнозерновий, макаронні вироби – твердих сортів пшениці. Частка жирів у раціоні складає 30% за рахунок рослинної, зокрема оливкової, олії, жирної риби. Як доказ – тривалість життя прихильників середземноморської дієти та японців. Щодня слід їсти нежирні молочні продукти, обмежити використання рафінованих цукрів, солі, загальна кількість останньої не повинна перевищувати 1 чайної ложки на добу. На Буковині, як ендемічному районі, необхідно вживати йодовану сіль. Алкоголь можна вживати у добовій дозі 60 мл горілки або 200 мл натурального вина. У невеликих регулярних кількостях він може допомогти захиститися від серцевих захворювань, але, у разі проблем з печінкою, навіть така доза буде лишньою.

Оскільки робота проводилася із пацієнтами терапевтичного профілю, було наголошено, що за наявності захворювань, харчування повинно відповідати не тільки загальним принципам, але й бути адаптованим до дієтичних рекомендацій при відповідній патології. Зокрема, студенти роздали інформаційні матеріали зі вказівками щодо харчування при захворюваннях серцево-судинної системи.

Галерея зображень
Галерея зображень:

Вакцини і аутизм – правда чи домисли?

Щороку, 2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм.

Всесвітній день здоров'я

На кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ 7 квітня 2017 року відбувся круглий стіл присвячений Всесвітньому дню здоров’я.

Ключові підходи в сучасній стоматології

17-18 лютого 2017 року в Навчально-лікувальному центрі «Університетська клініка» ВДНЗ України «БДМУ» співробітниками центру під керівництвом головного лікаря Олега Максиміва, було проведено науково-практичну конференцію «Ключові підходи в сучасній стоматології».

Міжнародна співпраця

ОБМІН ДОСВІДОМ. Упродовж 29 травня – 6 червня начальник навчального відділу Буковинського державного медичного університету Володимир Ходоровський та провідний фахівець сектору моніторингу якості освіти та інформаційного забезпечення Олександр Мельничук відвідали Самаркандський державний медичний інститут (Узбекистан). Візит здійснено в рамках угоди про міжнародну співпрацю у галузі освіти та науки укладеної ректорами професором Тарасом Бойчуком та професором Азаматом Шамсієвим.
Нагадаємо, що у березні 2013 року наш університет відвідала узбецька делегація, представники якої надзвичайно зацікавилася використанням у навчальному процесі серверу дистанційного навчання (moodle.bsmu.edu.ua).