Співпраця БДМУ з практичною охороною здоров’я

НАУКА – ПРАКТИЦІ. 4 червня у Глибоцькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги відбувся День сімейного лікаря. У роботі заходу взяли участь фахівці Буковинського державного медичного університету, які презентували доповіді, присвячені актуальним проблемам ревматології та дитячої інфектології.
Зокрема, доцент кафедри внутрішньої медицини Лариса Волошина у лекції “Нестероїдні протизапальні препарати у практиці сімейного лікаря” торкнулася питань диференційованого вибору протизапальних засобів за різних ревматологічних захворюваннях. У доповіді “Гострі кишкові інфекції у дітей” асистент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Микола Гарас висвітлив основні підходи до лікування даних захворювань на амбулаторному етапі у дітей раннього віку, що актуально саме напередодні сезонного підйому захворюваності.
Наприкінці засідання відбулася жвава дискусія та обговорення. Завдяки виїзній формі роботи співробітників університету присутні лікарі загальної практики – сімейної медицини району мали реальну можливість удосконалити тактику лікування ревматологічних хворих, ознайомитися з практичними аспектами терапії кишкових інфекцій у дітей безпосередньо на базі районного центру первинної медико-санітарної допомоги без тривалого відриву від місця роботи.
Саме такий зручний формат взаємодії, на думку присутніх, є запорукою подальшої плідної співпраці медичного університету та лікувально-профілактичних закладів області.

В Чернівецькій міській поліклініці №1 запрацював новий цифровий флюорограф

Незборецький Ігор Володимирович

Чудо медичної техніки має багато переваг над своїм плівковим попередником. В першу чергу – це безпечність, адже у цифрового апарату радіаційне випромінювання на 40% менше, ніж у плівкового, а ось пропускні можливості набагато більше – до 100 знімків на день. Також нове обладнання дає можливість встановити більш достовірний діагноз. Сьогодні подивитись на те, як працює новий апарат, до поліклініки завітали секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин та начальник міського управління охорони здоров’я Ігор Незборецький.

Кафедра педіатрії, неонатології та перинатальної медицини

На кафедрі педіатрії, неонатології та перинатальної медицини відбулася бесіда зі студентами 2 групи 3-го курсу медичного факультету №4, присвячена 70-річчю БДМУ “Основні етапи розвитку кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини”, яку провів доцент кафедри Дмитро Нечитайло.

Лікарі-інтерни БДМУ ознайомилися із роботою Обласного спеціалізованого будинку дитини

Напередодні світлого свята Воскресіння Христового доценти кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Вікторія Хільчевська та Євгенія Ортеменка спільно з лікарями-інтернами ІІ року навчання спеціальності “Педіатрія” відвідали вихованців Обласного спеціалізованого будинку дитини та дітей, що проходять курс реабілітаційної терапії у відділенні ранньої медико-соціальної та педагогі

Міжнародний день захисту дітей

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ. Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – свято радості та надії. Це одне з найстаріших міжнародних свят. В Україні це свято офіційно відзначається з 1998 р., адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
Для студентів медичного факультету №4 Буковинського державного медичного університету вже стало традицією дарувати дітям радість. Адже, день захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.