Акція до Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією

Акція до Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією

29 травня 2017 року на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб проведена просвітницька акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією.

Кафедра педіатрії та дитячих інфекційних хвороб під керівництвом проф. Л.О. Безрукова, О.К. Колоскової вже давно займається невирішеними проблемами алергічних та неалергічних захворювань органів дихання в дітей: питаннями етіопатогенезу, клініки, діагностики, лікування та прогнозу захворювань органів дихання (бронхообструктивний синдром, бронхіальна астма, гострі пневмонії); питаннями невідкладної допомоги та інтенсивної терапії в педіатрії.

Бронхіальна астма є однією з найбільш вагомих медико-соціальних проблем педіатрії, що обумовлено її поширеністю, суттєвим впливом на якість життя хворих, формуванням ранньої інвалідизації дітей та значними економічними втратами. За даними епідеміологічних досліджень, поширеність даного захворювання у світі коливається в межах від 1 до 18 %, а серед дитячого населення – від 5 до 10 %. Незважаючи на досягнуті успіхи в лікуванні астми у дітей, частота загострень захворювання залишається високою. Загострення хвороби у дітей є однією з головних причин госпіталізації хворих. Так, до 20,0 % пацієнтів із загостренням захворювання потребують лікування в стаціонарних умовах.

Різноманіття клінічних проявів бронхіальної астми зумовлене численними відмінностями за чинниками ризику розвитку астми, обтяженою спадковістю за алергічними захворюваннями в родині, статтю (в ранньому віці частіше хворіють хлопчики, в пубертатному віці – дівчатка), віком маніфестації хвороби, наявністю супутньої алергічної патології та характером запальної відповіді дихальних шляхів і відповідно тяжкістю перебігу захворювання.

Просвітницька акція для пацієнтів дитячої клінічної лікарні

Враховуючи вищенаведене, викладачами кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб разом із лікарями пульмоалергологічного відділення КМУ «ОДКЛ» м. Чернівці проведено просвітницьку акцію, яка присвячена актуальним питанням бронхіальної астми в дітей.

Під час акції студенти 5 курсу спеціальності «Педіатрія» роздавали інформаційні листівки для пацієнтів, хворих на бронхіальну астму, де були наведені міфи та реалії пов’язані із даним захворюванням.

Викладачами кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб проведені бесіди з батьками пацієнтів з приводу профілактики астми в дітей та методів досягнення контролю над хворобою. Увага учасників акції також акцентувалась на особливостях небулайзерної терапії в педіатрії.

 

Галерея зображень: 
Акція до Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією
Акція до Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією
Акція до Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією