Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення...

ЯЦКІВ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

ЯЦКІВ  ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
Завідуючий відділенням торакальної хірургії Чернівецької обласної лікарні, заслужений лікар України, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ОДА, кандидат медичних наук 
 
Народився 21 травня 1957 року. Після закінчення з „Золотою медаллю” середньої школи у м. Рожище Волинської області вступив до Чернівецького медичного інституту, який закінчив у 1980 році. Трудову діяльність розпочав хірургом Хмельницької обласної лікарні. Після закінчення клінічної ординатури при Киівському НДІ пульмонології та грудної хірургії з 1983 року працював торакальним хірургом Чернівецької обласної клінічної лікарні, з 1991 року – завідувачем відділення. У 1992 році призначений головним хірургом Обласного управління охорони здоров’я, яким працював до 2008 р. На даний час є завідувачем відділення торакальної хірургії ОКЛ.
За період роботи головним хірургом області продовжив роботу попередників по формуванню структури спеціалізованої хірургічної допомоги , зокрема : відкрито відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії в усіх ЦРЛ, відділення проктології в ОКЛ, організована робота виїзних ендоскопічних бригад ОМДЦ. За участю провідних фахівців НДІ клінічної та експериментальної хірургії відкрито центр малоінвазивної хірургії на базі ОКЛ. Атестований на вищу категорію з організації охорони здоров’я та торакальної хірургії.
У 1994 році на І з’їзді хірургів обраний членом Правління наукового товариства хірургів України. У 1992 році в складі робочої групи  Облдержадміністрації організував проведення Пленуму правління хірургів України під головуванням акад. Шалімова О.О. 
Захистив у 1986 році кандидатську дисертацію на тему: „Діагностика та лікування захворювань середньої долі правої легені”. З 2002 року працює за сумісництвом на кафедрі хірургії БДМУ. У 2005 році присвоєно вчене звання доцента. Опублікував самостійно та в співавторстві 82 наукові праці, навчально-методичний посібник, має 3 винаходи, 2-деклараційні патенти, 34 раціоналізаторські пропозиції. 
З 2002 року по 2006 рік був обраний депутатом міської ради ХХІУ скликання. Був радником міського Голови з організації медичної допомоги. 
У 1998 році йому було присвоєно почесне звання „Заслужений лікар України”, нагороджувався грамотами Міністерства охорони здоров’я України, Обласного управління охорони здоров’я, відзнакою ВДНГ „Изобретатель СССР”.
Про нього писали: 1. Медики, відзначені званнями „Заслужений лікар України” та „Заслужений працівник охорони здоров’я” Бібліографічний довідник (1952–2012).– Чернівці: „Букрек”, 2013.-С. 114.
 
 
Випускників твоїх славетні імена/ Т.М. Бойчук, В.Ф. Мислицький, В.Т. Бачинський, В.В. Білоокий, О.І. Іващук,  О.Ф. Кулик, С.С. Ткачук, М.Д. Лютик // Видавництво Чернівці:"Місто".-2014.-с. 240