Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення...

ЯЩЕНКО ЮРІЙ БОРИСОВИЧ

ЯЩЕНКО  ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
Професор кафедри неонатології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, відмінник освіти України  
 
Народився 4 березня 1970 pоку в м. Чернівцях. У 1996 pоці закінчив Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю „Лікувальна справа”.
У 1996–1999 pp. навчався в аспірантурі при Буковинській державній медичній академії за спеціальністю „Педіатрія”, після закінчення якої в 2000 році захистив кандидатську дисертацію на тему: „Психофізіологічний розвиток дітей дошкільного і молодшого шкільного віку та корекція його порушень”. 
У 2007 році захистив докторську дисертацію на тему: „Синдром гострого пошкодження легень у новонароджених (патогенез, діагностика, прогнозування перебігу)”.
У 1999–2008 pоках працював у Буковинському державному медичному університеті, обіймав посади: асистента кафедри педіатрії, доцента кафедри госпітальної педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, декана медичного факультету № 3, професора кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб.
З 2009 року Юрій Борисович – професор кафедри неонатології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.
Напрями його наукових досліджень: вивчення факторів ризику порушень когнітивного розвитку дітей молодшого шкільного та дошкільного віку на основі їх пізнавального розвитку.
Науковець є автором понад 200 публікації, з яких 5 патентів на винахід, 4 авторські свідоцтва про право на твір. Зокрема, він є співавтором підручника „Pediatrics. Textbook / edited by O. Tiazhka” (рекомендовано МОЗ України як підручник для студентів ВМНЗ IV рівня акредитації з англійською мовою навчання), навчальних посібників: „Неонатологія” (рекомендований МОЗ України та МОН України як навчальний посібник для студентів ВМНЗ IV рівня акредитації), „Education textbook on neonatology” (рекомендований МОЗ України та МОН України як навчальний посібник для студентів ВМНЗ IV рівня акредитації), „Еталони практичних навичок у неонатології. Навчально-методичний посібник” (рекомендований МОЗ України як навчальний посібник для лікарів-інтернів і лікарів-слухачів закладів (факультетів) післядипломної освіти).
Ю.Б. Ященко – лікар-педіатр вищої категорії, лікар-анестезіолог дитячий першої категорії, має спеціалізацію з організації та управління охороною здоров’я.
Про нього писали: Пішак В.П. Професори Буковинського державного медичного університету (1944–2009) / В.П. Пішак, Ю.Т. Ахтемійчук, О.І. Іващук. – Чернівці, 2009. –С.172. 
 
 
Випускників твоїх славетні імена/ Т.М. Бойчук, В.Ф. Мислицький, В.Т. Бачинський, В.В. Білоокий, О.І. Іващук,  О.Ф. Кулик, С.С. Ткачук, М.Д. Лютик // Видавництво Чернівці:"Місто".-2014.-с. 240