Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних заходів, в тому числі і презентації художньо-мистецьких робіт випускників БДМУ.

...

КОРНАЦЬКИЙ ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ

КОРНАЦЬКИЙ ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
Заступник директора з клінічної роботи – головний лікар Інституту кардіології імені М.Д. Стражеска Національної академії медичних наук, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, відмінник охорони здоров’я України,  голова центральної етичної комісії Міністерства охоро¬ни здоров’я України, професор кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, завідувач наукового відділу медико-соціальних проблем кардіології (за сумісництвом)
 
Народився 8 січня 1950 року в с. Торське на Тернопільщині. Дитинство та юність минули в мальовничому містечку Заліщики. Змалку Василь Корнацький показав себе непересічною й талановитою особистістю. Здобуваючи середню освіту, він одночасно навчався у заочній фізико-математичній школі при Московському університеті та дитячій музичній школі з класу скрипки й фортепіано. Постійно брав участь в олімпіадах обласного та республіканського рівнів із більшості основних предметів шкільної програми. Різносторонність юнацьких інтересів не завадила, а, навпаки, дала змогу Василю чітко визначити¬ся із майбутньою професією і 1967 року вступити до Черні¬вецького державного медичного інституту на лікувальний факультет. Роки навчання в інституті були насиченими: вщерть напо¬внені лекціями, практичними заняттями, активною гро¬мадською діяльністю. У вільний час виступав у складі університетського ансамблю разом із тоді вже відомими Володимиром Івасюком, Назарієм Яремчуком, Василем Зінкевичем та Софією Ротару.
Після інтернатури В.М. Корнацького направили на роботу в одну із сільських лікарень на Чернігівщині. У 1977 році повернувся на рідну Тернопільщину, де працю¬вав головним лікарем у Великобірківській, а згодом Підволочиській районних лікарнях.
У 1989 році Василь Михайлович очолює реабіліта¬ційний санаторій „Медобори” й одночасно за суміс¬ництвом працює асистентом кафедри факультетської терапії Тернопільського медичного інституту, захис¬тивши у 1992 році кандидатську дисертацію за спеціальністю „Ревматологія”.
За 15 років роботи на посаді головного лікаря у різних медичних закладах Василь Михайлович займався активним будівництвом за рахунок кооперованих коштів і господарським способом освоїв понад 15 мільйонів карбованців. Модель запровадженої В.М. Корнацьким організації медичної допомоги була визнана базою передового досвіду Міністерства охорони здоров’я України. Очолювані ним лікарні неодноразово відзначали як кращі в Україні, а співробітникам вручали державні й відомчі нагороди. Ініціативного та досвідченого фахівця належно оцінили й у 1994 році перевели заступником начальника Головного управління медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України, а з 1997 року – на посаду заступника директора з клінічної роботи – головним лікарем Інституту кардіології імені М.Д. Стражеска АМН України.
У 2002 році він захистив докторську дисертацію за спеціальністю „Соціальна медицина” і обійняв посаду професора кафедри управління охороною здоров’я.
Василь Михайлович – автор понад 200 наукових праць, з яких 30 монографій і посібників. Його наукова робота відзначена дипломами Національної академії медичних наук України. Він науковий керівник 6 кандидатських та науковий консультант 4 докторських дисертацій.
В.М. Корнацький – член спеціалізованої вченої ради із захисту дисертаційних робіт, науковий експерт ВАК України, науковий консультант Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, голова науково-експертної вченої ради з питань етики Міністерства охорони здоров’я.
За багаторічну плідну працю нагороджений орденом України „За заслуги” III ступеня, орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира, медаллю імені М.І. Пирогова, медаллю імені академіка М.Д. Стражеска „За заслуги в охороні здоров’я”, почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук України, Української Ради Миру, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та ін.
Василь Михайлович провадить активне громадське життя: член правління Асоціації кардіологів і ревматологів України, член правління Української Ради Миру.
Донині кохається у красному слові та нотах – автор понад 20 пісень, виданих і перевиданих в аудіо-альбомі „Чим жив, живу і жити буду”.
У парі з дружиною Аллою Григорівною, яка завідує відділом Інституту педіатрії, акушерства й гінекології НАМН України, виховали дочку Анну та двох синів – Юрія й Ігоря. А онучки Софійка та Марійка нині радують старше покоління Корнацьких.
Про нього писали: Серцем з Буковиною.–Київ, 2011.–С.257
 
Випускників твоїх славетні імена/ Т.М. Бойчук, В.Ф. Мислицький, В.Т. Бачинський, В.В. Білоокий, О.І. Іващук,  О.Ф. Кулик, С.С. Ткачук, М.Д. Лютик // Видавництво Чернівці:"Місто".-2014.-с. 240