ГАЙКО ГЕОРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

ГАЙКО ГЕОРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Директор Інституту травматології та ортопедії АМН України, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

 

Народився 21 грудня 1936 року в мальовничому селі Волоці Вижницького району в селянській сім’ї, був наймолодшим, „мізинчиком” у подружжі Василя Георгійовича та Марії Дмитрівни Гайків.

Після закінчення Чернівецького медичного інституту (1960) поїхав за направленням до південно-казахстанського краю, де працював у Чімкентській обласній лікарні та лікарні Чардара-ГЕС, яка обслуговувала будівельників електростанції та Чардаринського водосховища, водою якого зрошувався „голодний степ”. У казахстанських степах знайшов і свою долю – Галину Антонову, районного невропатолога.

Георгій Васильович вірить у долю, яка свого часу скерувала його замість юридичної на медичну стежку. Протягом 1963 року навчався в Запорізькому інституті вдосконалення лікарів (за спеціальністю „Ортопедія і травматологія”). У1963–1964 pоках працював хірургом Мелітопольської міської лікарні. З 1964 року працює в Інституті травматології та ортопедії АМН України, спочатку на посаді наукового співробітника, потім – старшого наукового співробітника, ученого секретаря. У 1983-1989 pоках – заступник директора з питань науки, аз 1989 року і до цього часу – директор інституту.

У 1968 році захистив кандидатську дисертацію. Упродовж 1975–1978 роках працював за державним контрактом ортопедом-травматологом Центрального госпіталю в Алжирі.

У 1985 році захистив докторську дисертацію, а в 1992 році йому присвоєно звання професора. З 1989 року є керівником клініки захворювання суглобів у дітей та підлітків, а з 2002 року – клініки ортопедії і травматології для дорослих.

 

Випускників твоїх славетні імена/ Т.М. Бойчук, В.Ф. Мислицький, В.Т. Бачинський, В.В. Білоокий, О.І. Іващук,  О.Ф. Кулик, С.С. Ткачук, М.Д. Лютик // Видавництво Чернівці:"Місто".-2014.-с. 240