ВАСИЛЬЧИШИН ЯРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ

ВАСИЛЬЧИШИН ЯРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
Головний лікар Центру травматології та ортопедії (шведсько-українська клініка „Angelholm”), кандидат медичних наук, доцент кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії БДМУ, травматолог вищої атестаційної категорії, заслужений лікар України
 
Народився 14 червня 1968 року в селі Чудеї Сторожинецького району Чернівецької області. У 1983 році закінчив СШ № 2 села Чудей. З 1983 року по 1987 рік навчався в Чернівецькому Індустріальному технікумі. Протягом 1987–1989 рр. служив у лавах Радянської Армії. Двічі брав участь у парадах у Москві на Червоній площі, занесений в книгу пошани військової частини. Закінчив Чернівецький державний медичний інститут (1996 р.) та впродовж 1996–1998 роках навчався в інтернатурі зі спеціальності „Травматологія-ортопедія”. У 2008 році захистив кандидатську дисертацію. З квітня 2003 року – головний лікар ТОВ „Центр травматології та ортопедії” 
Він є автором 2 монографій, 15 наукових праць, 6 патентів та авторських свідоцтв на винаходи, 2 навчальних посібників.
Лікарський стаж Васильчишина Я.М. – 17 років. 
Провідний фахівець з ендопротезування кульшового та колінного суглобів. Уперше в Україні встановив ендопротез кульшового суглоба Exeter, поверхневий ендопротез кульшового суглоба De Puy ASR та ендопротез колінного суглоба Scorpio. Неодноразово стажувався в Швеції, Німеччині та США. Виконав понад 8000 оперативних втручань найвищої категорії складності з ендопротезування та ревізійного ендопротезування суглобів.
Я.М. Васильчишин – член Європейської Асоціації хірургії стегна, координатор програми обміну знаннями між ТОВ „Центр травматології та ортопедії” та Шведською клінікою „Angelholm”. 
Уперше на Буковині встановив магнітно-резонансний томограф, що дозволяє проводити діагностику на високому, сучасному рівні та ангіограф, що дає можливість проводити дослідження судин серця і головного мозку, а також проводити стентування коронарних судин на високотехнологічному рівні. 
У 2008 році Указом Президента України присвоєне почесне звання „Заслужений лікар України”.
 
Випускників твоїх славетні імена/ Т.М. Бойчук, В.Ф. Мислицький, В.Т. Бачинський, В.В. Білоокий, О.І. Іващук,  О.Ф. Кулик, С.С. Ткачук, М.Д. Лютик // Видавництво Чернівці:"Місто".-2014.-с. 240