БУРЯК НІНА НИКОНІВНА

БУРЯК НІНА НИКОНІВНА

Головний лікар лікарні для вчених НАН України (1988-2010), заслужений лікар України, відмінник охорони здоров’я

 

Народилася у с. Великій Загорівці на Чернігівщині у родині коваля. Закінчивши семирічну шко­лу, Чернівецьке медичне училище з відзнакою в 1955 році.

Працювала завідувачем фельдшерсько-акушерського пункту в с. Берегометі на Буковині, потім –у м. Чернівцях, у залізничній лікарні, згодом –хірургічною сестрою лікарні.

У 1964 році закінчила Чернівецький медичний інститут. Працювала офтальмологом, ординатором відділення лікування очей Чернівецької обласної клінічної лікарні.

З 1974 року працює в лікарні для вчених НАН України. Згодом – заступник головного лікаря з поліклінічної роботи. З 1988 року головний лікар лікарні вчених НАН України.

Лікар вищої категорії з організації та управління охорони здоров’я.

Нагороджена медалями „Ветеран праці” та „1500-річчя Києва”, нагрудними знаками „Знак пошани” та „Відмінник охорони здоров’я”, Почесними грамотами президії НАН України, подяками та грамотами Київського міського голови і районної ради Шевченківського району, іменними годинниками від Київської міської ради, МЗС України.

Буряк Н.Н. присвоєно почесне звання „Заслужений лікар України”.

 

Про неї писали: Серцем з Буковиною / [імена славних сучасників]. – К.: Світ успіху, 2011. –  С.214.

 

Випускників твоїх славетні імена/ Т.М. Бойчук, В.Ф. Мислицький, В.Т. Бачинський, В.В. Білоокий, О.І. Іващук,  О.Ф. Кулик, С.С. Ткачук, М.Д. Лютик // Видавництво Чернівці:"Місто".-2014.-с. 240