Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Викладачі кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб розповіли школярам про особливості дитячого імунітету

проведено пізнавально-просвітницький захід, присвячений висвітленню особливостей імунного захисту організму дитини. Зустріч відбулася на базі кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб в Обласній дитячій клінічній лікарні.

Завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб розповіла про наукові здобутки кафедри, профілактику гострих вірусних інфекцій, значення вакцинації на сучасному етапі.

Під час проведення семінару асистент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Шахова Ольга зупинилась на актуальних питаннях вікових особливостей імунітету у дітей, увагу учасників було акцентовано на основних факторах, що сприяють оптимізації функції імунної системи, причинах порушення імунного захисту та недостатнього тонусу організму, а також,  наголошено на принципах правильного раціонального харчування та здорового способу життя дітей. Наразі імунітет у дітей має ряд особливостей, які роблять дітей більш сприйнятливими до багатьох інфекцій. Розвиток та функціональна зрілість імунної системи визначаються віковими особливостями та умовами догляду, у тому числі, характером харчування.

Обговорені основні аспекти впливу несприятливих факторів навколишнього середовища та вплив тютюнопаління на організм дитини.

Наприкінці семінару відбулася жвава дискусія учасників присвячена шкідливим харчовим домішкам, вмісту нітратів в овочах та фруктах, вживанням їжі з фаст-фудів.

Галерея зображень:

1 березня – Всесвітній день імунітету

Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року з метою залучення широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.