Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

Студентка БДМУ отримала Гран-Прі на Міжнародному конгресі у Польщі

Краків щорічно гостинно запрошує студентів з усієї Європи на Міжнародний студентський медичний науково-практичний конгрес на базі Ягеллонського університету. Цього року БДМУ представляла студентка 4-го курсу медичного факультету№2 Ірина Попова.

Наукова робота Ірини, що була представлена на секції з кардіології “Destabilization if IHD” отримала Гран-Прі (науковий керівник – професор кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ – Оксана Полянська).

Під час наукового конгресу студенти мали змогу представити свої наукові здобутки у більш нід 20 медичних секціях, відвідати лекції професора Томаша Гузіка та випробувати свої медичні знання на змаганні Tournament of Minds. На базі лікарні Іоана Павла молоді науковці могли взяти участь в майстер-класах з кардіохірургії під керівництвом професора Романа Фітцнера, лапароскопії  під керівництвом професора Міхаеля Новаковскі  та з коронарної ангіографі.

Загалом конгрес об’єднав більше 400 студентів-медиків з усіх куточків Європи, які мали всі умови для продуктивного обміну досвідом та науковими здобутками.

БДМУ відвідала делегація з Швейцарської Конфедерації

З офіційним візитом до Буковинського державного медичного університету прибула делегація психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарська Конфедерація) у рамках багаторічної співпраці. Під час візиту заплановано низку заходів.

Перш за все представники Швейцарської конфедерації, а саме доктор медицини, професор Іза Самміт (завідувач відділення депресивних розладів психіатричної клініки м.Мюнстерлінген, Медичний університет м.Зальцбург) та медична сестра відділення ранніх психозів Олена Кірюхіна зустрілися з професором Тарасом Бойчуком, ректором університету. Під час зустрічі, яка відбулася в адміністративному корпусі БДМУ, були обговорені питання подальшої співпраці, академічного обміну викладачів та студентів між навчальними закладами.

В БДМУ проведено “круглий стіл” присвячений першій Конституції України

Конституція Пилипа Орлика є однією з перших у світі конституцій, яка була прийнята у Бендерах на зборах козацтва 5 квітня 1710 року. В історії вона залишилася, як оригінальна правова пам’ятка. Такий документ правового характеру вперше в Європі обґрунтовував можливість існування парламентської демократичної республіки.

День Соборності та Свободи України

Щорічно 22 січня вся Україна відзначає День Соборності. Це свято бере коріння з 1919 року, коли було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ми святкуємо його з 1999 року.

Міносвіти пропонує врегулювати питання студентської мобільності

Профільне міністерство запрошує громадськість до обговорення проекту положення про академічну мобільність українських студентів.