Студенти БДМУ відзначили День Соборності України.

Студенти БДМУ відзначили День Соборності України.

З нагоди  Дня Соборності України  22 січня, студенти 1 групи 1-го курсу спеціальності “Технології медичної діагностики та лікування” разом з куратором  кафедри догляду за хворими та ВМО Ганною Кшановською провели пізнавально-виховний захід в онлайн-форматі  «День Соборності України –  символ національного єднання українського народу!»

  Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Щороку  в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часів Київської Русі, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі, Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.

День Соборності України – свято, яке присвячене проголошенню Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки у 1919 р. У цей день також заведено згадувати іншу подію, яка відбулася на рік раніше – 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу, яким проголошувалася повна незалежність УНР. У розмаїтті жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 р. Акт Злуки опирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу.

Студенти підготували мультимедійні презентації: “День Соборності України – символ національного єднання українського народу”, “День Соборності. Погляд у минуле та сучасність”, розглянули державні та народні символи України.

Під час перегляду відеофільму “Свято злуки. Політика пам’яті”. студенти згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

Кульмінацією святкування стало читання віршів про Україну, під час якого відчули дух дружби, свободи і гордості за свою державу.

Сьогодні ми, українці, єдині у своїх прагненнях – відновлені територіальної цілісності України, поверненні наших незаконно утримуваних громадян та відновленні миру на Сході України.

 

До Дня Соборності України

«Україна є була і буде!

Вже її нікому не здолати»

День Соборності України – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Свято встановлено в Україні «… враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель. Акт Злуки став могутнішим виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення.

До Дня Соборності України студенти І та ІІ курсів коледжу БДМУ спеціальності «Медсестринство» та «Фармація, промислова фармація» 26, 27 і 28 січня старшим викладачем кафедри суспільних наук та українознавства Потаповою Л. Б. було проведено низку заходів: була прочитані міні-лекції на тему «Об’єднання ЗУНР з УНР в єдину державу» та проведено круглий стіл на тему: «Єднання заради Незалежності».

 

Галерея зображень: 
Студенти БДМУ відзначили День Соборності України.
Студенти БДМУ відзначили День Соборності України.
Студенти БДМУ відзначили День Соборності України.
Студенти БДМУ відзначили День Соборності України.
Студенти БДМУ відзначили День Соборності України.