Шановні випускники Буковинського державного медичного університету!

У 2019 році  університет святкуватиме 75-річчя. У зв’язку з цим  планується проведення різноманітних...

До Дня здоров’я студенти провели просвітницьку акцію

7 квітня 2016 року відзначається Всесвітній день здоров’я, спрямований на звернення громадської уваги до проблем і питань, які пов’язані зі збереженням здоров’я населення. 7 квітня – це не просто святкова дата у біографії вельми авторитетної міжнародної організації, у цей день проводяться заходи, що підкреслюють, як багато значить здоров'я, акцентують увагу на глобальних медичних проблемах, що стоять перед охороною здоров'я планети і стають предметом обговорення лікарів усього світу. Щороку з нагоди Всесвітнього дня здоров’я обирається тема, що відображає одну з пріоритетних галузей охорони здоров’я. У кожній країні дозволено присвячувати цей день захворюванням, які є найбільш розповсюдженими на даній території. В Україні однією з таких хвороб є цукровий діабет – надзвичайно складна та важлива проблема національної системи охорони здоров'я. За ініціативи співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ разом зі студентами 4 курсу 2, 23, 28 груп під керівництвом доцента Піддубної А.А. була проведена акція, присвячена Дню здоровʼя. Студенти розповсюджували листівки та ознайомлювали перехожих з цікавою інформацією, стосовно здоровʼя людини: «Харчові добавки», «Ожиріння – проблема ХХІ століття», «Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини», «Вся правда про паління», «Вплив алкоголю на організм», «Профілактика йододефіцитних станів», «Профілактика цукрового діабету» тощо. Представники медичної професії якнайкраще розуміють цінність здоров’я. Тому, у Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім бути здоровими і життєрадісними під мирним небом України!

15 листопада – День відмови від тютюнопаління

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози. Доза нікотину 60мг – сметрельна, в одній сигареті в середньому – 0,5 мг.