День вишиванки на кафедрі фізіології

День вишиванки на кафедрі фізіології

День вишиванки — це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

 

У цей день кожен українець одягає вишиванку і приходить у ній на роботу, університет, школу чи садочок.

21 травня за ініціативи завідувача кафедри фізіології професора Світлани Сергіївни Ткачук вже традиційно на кафедрі відбувся круглий стіл «Генетичний код українця у вишиванці», приурочений Дню української вишиванки.

У заході взяли участь професор Світлана Сергіївна Ткачук, завідувач кафедри, доценти Олена Вікторівна Ясінська, Інга Романівна Тимофійчук, Віктор Веніамінович Гордієнко, головний куратор медичного факультету №4 Світлана Богданівна Семененко, асистент Мирослава Анатоліївна Повар, викладач Софія Володимирівна Боштан, старший лаборант Марія Павлівна Мотрук, а також студенти медичних факультетів № 2, № 3, № 4 та фармацевтичного факультету. Особливо вразило те, що від медичного факультету №3 були присутні студенти з Йорданії, які прийшли на захід у вишиванках.

Перед присутніми виступила Світлана Семененко, яка привітала присутніх з Днем вишиванки та розповіла про значення цього свята для українського народу.

Доцент Олена Ясінська представила присутнім надзвичайно цікаву та змістовну доповідь. Вона розповіла про значення вишиванки для українців, обереги та символи, які використовуються для вишивання сорочок, значення кольорів, енергетику, яку несе в собі вишита сорочка, зробила екскурс в історію походження вишиванки.

Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері.