День Соборності України

День Соборності України

Щороку 22 січня ми відзначаємо знаменне державне свято – День Соборності України. Цей день є знаменним символом національно – об’єднавчих процесів, територіальної цілісності держави, духовної єдності та ще одним нагадуванням, що ми – єдина держава, єдиний народ! Цей день є не лише історичним символом об’єднання України. Це – загальний для всіх нас орієнтир майбутнього, адже суспільна, духовна і територіальна єдність України є найважливішою умовою для поступу та успіху нашої держави. Від імені ректорату БДМУ щиро здоровимо зі святом та бажаємо миру, міцного здоров’я, щастя, добра, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!

 

День Соборності відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919. Яскравим проявом єдності та волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки.

 

До слова, сьогодні також відбудеться акція «Ланцюг Єднання» на Центральній площі Чернівців, у якій візьмуть участь представники нашого навчального закладу. Також о 17 годині у Чернівецькій обласній філармонії пройдуть урочистості та концерт з нагоди свята.

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. На початку 1918-го у січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов у нашу сучасну історію як «Акт злуки» та 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на Софійській площі.

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

З того часу вже стали марними спроби наново поставити той штучний кордон. І в цьому велика заслуга творців Акту Соборності 22 січня 1919 року.

Таким чином, вперше за шістсот років був зроблений серйозний крок до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.

 

Галерея зображень: 
День Соборності України
День Соборності України